• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ | کد خبر : 44847
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نشست خبری مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی
  دیبا:برگزاری نشست خبری مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی

  به گزارش دیبا خبر به نقل از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی ، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: میانگین مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی در کشور ۴۷ درصد و در آذربایجان شرقی ۴۹ درصد است.

  به گزارش خبرنگار روابط عمومی بنیاد مسکن استان، حجت‌اله سروری در نشست خبری به‌مناسبت فرارسیدن سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دهه حساب ۱۰۰ امام خمینی (ره)، اظهار کرد: نام مبارک امام‌خمینی (ره) در کنار نهادهایی همچون کمیته امداد و حساب ۱۰۰، قید شده که ذکر نام مبارک ایشان مسئولیت گران‌سنگی بر دوش ما گذاشته است.

  وی با درخواست از خیران برای ورود به این حوزه گفت: پول واریزشده به حساب ۱۰۰ امام خمینی (ره) مستقیماً به دست نیازمندان می‌رسد. از سوی دیگر، خیّرینی که مایل هستند صفر تا ۱۰۰ احداث مسکن را خودشان انجام دهند، در انتخاب افراد کاملاً مختار بوده و ما هیچ دخالتی نداریم و بر اساس نظر هیأت امنای مجمع خیّرین مسکن‌ساز تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود.

  مهندس سروری با اشاره‌ای به اقدامات انجام شده بنیاد مسکن استان تا پایان سال ۱۴۰۰ گفت: در هزار و ۱۴ روستا طرح هادی روستایی اجرا شده است که درصد میانگین کشوری اجرای طرح هادی ۴۲ و میانگین استانی ۴۸ درصد است.

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در خصوص مقاوم سازی مساکن روستایی نیز گفت: این میزان تا سرشماری سال ۱۳۹۵، ۱۲۶ هزار و ۸۷۶ واحد و پس از سرشماری نیز ۲۲ هزار و ۲۶۵ واحد بوده که در مجموع ۱۴۹ هزار و ۱۴۱ واحد مسکونی روستایی، مقاوم‌سازی و نوسازی شده‌است و سه هزار واحد مسکونی نیز بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده بین بنیاد مسکن و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تحت عنوان تفاهم‌نامه مسکن محرومین در نظر گرفته شده که میانگین مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی در کشور ۴۷ درصد و در آذربایجان شرقی ۴۹ درصد است.

  وی در خصوص تخصیص قیر رایگان برای روستاها نیز گفت: در طول سال‌های ۹۴ الی ۹۸، ۵۰ هزار و ۴۷۰ تن و در سال ۹۹، ۴۶۴۸ تن قیر رایگان تخصیص داده شده که میزان سطح آسفالت اجرا شده از محل قیر رایگان سال‌های ۹۴ تا ۹۹ حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار متر مربع و سطح اجرای آسفالت برای سال ۱۴۰۰ نیز یک میلیون و دویست هزار مترمربع است.

  سروری ادامه داد: تاکنون ۲۲۹ هزار و ۵۲۳ جلد سند روستایی و ۳۰ هزار ۲۰۳ جلد سند در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت صادر شده است.

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی ادامه داد: همچنین مبلغ ۷۵۰ میلیارد ریال به‌عنوان کمک بلاعوض به واحدهای مسکونی روستایی تحت پوشش نهادهای حمایتی در قالب برنامه جامع تأمین مسکن اقشار کم‌درآمد روستایی و همچنین برای ۴۴ هزار واحد مسکونی نیز تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت‌شده است.

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز