• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۷ آبان ۱۴۰۱ | کد خبر : 44547
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  طرح “دارورسان” برای تحویل دارو درب منزل بیماران خاص اجرا می‌شود
  دیبا:نائب رئیس انجمن داروسازان از اجرای طرح “دارو رسان” در تهران برای بیماران خاص خبر داد و گفت: این طرح صرفاً برای گروه‌های خاصی از بیماران طراحی شده تا به جای مراجعه شهروندان به داروخانه‌های متعدد، دارو از طریق پست به درب منزل آنها ارسال شود.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از  تسنیم، دکتر علی فاطمی در مورد اجرای «طرح دارو رسان» اظهار کرد: این طرح صرفاً برای گروه‌های خاصی از بیماران طراحی شده تا به جای مراجعه شهروندان و شهرستانی‌ها به داروخانه‌های متعدد، دارو از طریق پست به درب منزل آنها ارسال شود.

  وی ادامه داد: در حال حاضر این کار به صورت خیلی محدود در تهران و آن هم عمدتاً برای بیماران SMA انجام می‌شود اما در شهرستان‌ها هنوز اجرایی نشده و امیدواریم این کار در شهرستان‌ها نیز با محوریت داروخانه‌ها انجام شود.

  نائب رئیس انجمن داروسازان، اولویت نخست برای اجرای این طرح را داروهای خاص و کمبود برخی داروها عنوان کرد و گفت: بیماران SMA هزینه درمان بسیار سنگینی دارند و امیدواریم که تأمین دارو برای این بیماران و دیگر بیماران صعب العلاج و رساندن دارو به درب منزلشان تداوم داشته باشد.

  وی از بدهی بالغ بر صد هزارمیلیاد تومانی دولت به بیمه‌ها سخن گفت و افزود: دولت فقط برای اجرای طرح «دارویار» باید ۲۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت کند اما متأسفانه از ابتدای اجرای این طرح یعنی طی سه ماه اخیر حتی یک ریال هم به داروخانه‌ها پرداخت نشده است.

  نائب رئیس انجمن داروسازان با اشاره به اینکه کمبود دارو در اغلب مراجعات مردم به داروخانه‌ها مشهود است اظهارکرد: در حال حاضر ۶ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند و تعداد افرادی که بیمه نیستند کمتر از یک میلیون نفر است اما مهم ترین مسئله در شرایط کنونی، تأمین دارو و ذخایر استراتژیک دارو در کشور است.

  فاطمی در برنامه‌ای رادیویی با اشاره به گزارشاتی در خصوص کمبود برخی آنتی بیوتیک‌ها و داروها گفت: اولین انتظار ما این است که بحث ذخایر استراتژیک دارو نه در سطح وزارت بهداشت بلکه در شورای عالی امنیت ملی مطرح شود چون زیبنده کشورمان نیست که مردم برای تهیه شربت استامینوفن ساده و آموکسی سیلین و غیره دچار مشکل شوند.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز