• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ | کد خبر : 44515
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نشست مدیر کل سلامت و اموراجتماعی با اعضای کمیسیون پیشگیری از آسیب های اجتماعی و سلامت جوانان
  دیبا: محمد حسین حسن زاده جهت آگاهی بخشی اجتماعی درخصوص حل معضلات مرتبط با جوانان اعلام آمادگی نمود.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از  امور ارتباطات اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز ، محمد حسین حسن زاده مدیر کل این مجموعه طی این نشست درخصوص پیگیری مطالبات و آسیب های اجتماعی درحوزه سلامت و مهارت های ارتباطی و اجتماعی و شیوه های فرزند پروری صحیح ابراز نمود: همه ما نسبت به دغدغه های اجتماعی حساس هستیم و کثرت موضوعات مطروحه اجتماعی نشآت گرفته از حس مسئولیت پذیری ماست و بطور واضح نمیتوانیم نسبت به اتفاقات جامعه در حوزه مسائل اجتماعی و سلامت بی تفاوت باشیم.

  حسن زاده تصریح کرد: خوشبختانه قرابت فکری و عملی فی مابین شهرداری و سمن ها در روند پیشبرد اهداف مشترک تاثیر چشمگیر دارد و قطعا در راستای نیل به نتایج برنامه های پیش بینی شده تسریع خواهد گردید.

  وی تشریح نمود: وجود پایگاههای اجتماعی درسطح شهر دارای اهمیت زیادی است و در زمینه مشارکت های اجتماعی مقوله الگو سازی با همکاری این پایگاهها در صورت حصول نتایج مفید قابلیت اجرایی فراگیر در بین دیگر سازمانها و مراکز را خواهد داشت .

  مدیر کل سلامت شهرداری با اشاره به مطالبات عمومی حوزه مسائل اجتماعی خاطر نشان کرد: تاکید و تکرار برخواسته های عمومی مسائل اجتماعی توسط متولیان امر اعم از دولتی و سمن ها دلیل بر اهمیت و اولویت موضوع دارد و باپیگیری و مساعدت دستگاههای ذیربط و تصمیم گیرنده بطور یقین نتیجه بخش خواهد بود که از جمله این موارد موضوع گرمخانه برای بانوان و دختران بد سرپرست را میتوان نام برد.

  حسن زاده با اشاره به اهمیت مرکز نگهداری معتادان باعنوان ماده ۱۶بیان نمود: کلیه هزینه های جاری این مرکز توسط شهرداری تامین میشود علیرغم وجود گروه های سنی مختلف، بهترین و بیشترین قابلیت بازگشت به زندگی عادی در میان جوانان زیر بیست سال است و طبق تجربه میتوان با سرمایه گذاری و نظارت مانع تباه شدن زندگی این آینده سازان کشورمان شد.

  مدیر کل سلامت شهرداری در خصوص ایجاد مرکز توانمندسازی و توان افزایی سازمان های مردم نهادیادآور شد: راه اندازی چنین مرکزی جهت جذب جوانان علاقمند و ارتقا یکپارچگی سمن ها از اولویت هاست و برگزاری دوره های اموزشی جهت توانمند سازی وانتقال تجربیات متقابل در این مرکز بسیار نقش آفرین خواهد بود.

  وی درخاتمه ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های مشترک شهرداری با سمن هاافزود: شهرداری تبریز همچنان در راستای تعامل و همکاری متقابل با سمن ها جهت ارائه خدمات شهروندی آمادگی کامل دارد و در زمینه اطلاع رسانی و آگاه سازی شهروندان که از وظایف مهم شهرداری است، با بهره گیری از بیلبوردهای شهری و درج مضامین پرمحتوی که جنبه عمومی داشته باشد تداوم بخش رسالت ذاتی خود و بهره مندی شهروندان خواهد بود.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز