• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ | کد خبر : 44509
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز سخنران نشست تشکلهای مردم نهاد مرند
  دیبا: محمد حسین حسن زاده در نشست تشکلها و سازمانهای مردم نهادفعال شهرستان مرند نقش واهمیت این مجموعه ها رادر حوزه مشارکتهای اجتماعی شهری بسیار نقش آفرین دانست.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از  امور ارتباطات اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، دراین نشست که به دعوت فرمانداری و نهادهای مردمی و مجمع خیرین شهرستان مرند برگزار شد محمدحسین حسن زاده بعنوان سخنران این همایش سازمانهای مردم نهاد را دارای سه مشخصه مهم غیر دولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی برشمرد و اظهار داشت: غیر دولتی بودن در اصل یعنی هر فرد شاغل در دستگاههای دولتی نیز فارغ از هرگونه مقام و منصب دولتی خود و خارج از ساعات اداری حق عضویت یا فعالیت در سازمانهای مردم نهاد را دارد و جایگاه مسئولیتی در سمن ها هیچ ارتباطی به مناصب دولتی افراد ندارد.

  حسن زاده با تاکید بر شاخصه غیرسیاسی بودن این تشکلهای مردم نهاد اظهار داشت: هیچ سازمان مردم نهاد حق ورود به فعالیت های سیاسی را ندارد اما هر فرد عضو به عنوان یک فرد حقیقی امکان دارا بودن یک سلیقه سیاسی را دارد ولی اکیدا حق فعالیت سیاسی در سازمان متبوع خود را ندارد.

  مدیر کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز فاکتور سوم را غیر انتفاعی بودن خواند و تصریح نمود: هیچ گونه سهام یا سودی مبالغ جمع آوری شده به نفع شخص یا اشخاص فعال درآن مجموعه قابل برداشت نیست مگر پرداختی که برای کارمندان آن خیریه پرداخت میشود. بطور کلی و براساس مصوبه هیچ سازمان مردم نهاد حق هزینه کرد بیش از ده درصد را برای هزینه های جاری ندارد.

  حسن زاده سمن ها را وجهه عیان و موید سلامت جامعه خواند و افزود: سازمانهای مردم نهاد یکی از بازوهای اصلی ارتقا مسایل اجتماعی بشمارمیروند که مستقل از دولت، وظایف و فرآیندهای آنها ازطریق کارداوطلبانه و بدون هیچ گونه حمایت دولتی و یا وابستگی فراسازمانی صورت میگیرد.

  وی سمن ها را صدای مردم خواند و بیان نمود: از اهداف عمده چنین نشست هایی شناسایی فرصت ها، پتانسیل ها، وظرفیت های موجود سازمانهای مردم نهاد و خیرین و بهره برداری از آنها درمسیر توسعه شهر است.

  حسن زاده داوطلبانه بودن فعالیت تشکلهای مردم نهاد را نشان از خصلت والای انسانی فعالان این بخش خواند و خاطر نشان نمود: اگرچه این سازمانها اهداف گوناگونی دارند اما نتیجه تلاش جمعی آنها پیشرفت جوامع بشری و توسعه زندگی سالم برای انسان ها است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز