• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ | کد خبر : 44444
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  برگزاری همایش ویژه ازدواج سالم
  دیبا: همایش ازدواج سالم بمناسبت بزرگداشت سالروز پیوند آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) برگزار شد.

   

  به گزارش دیبا خبر به نقل از امور ارتباطات اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، ویژه برنامه شاد خانوادگی با محوریت ازدواج سالم و خانه و خانواده در تالار اندیشه ائل گلی با همت موسسه خیریه مردم نهاد مهرآوران زندگی و مشارکت اداره کل ورزش و جوانان و اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری برگزار شد.

  محمد حسین حسن زاده ضمن خوش آمد گویی به میهمانان به هدف عمده این همایش اشاره کرد و بیان نمود: هدف این مراسم یادآوری امر مقدس ازدواج سالم برای جوانان است و با این امر میتوان مانع بزرگی در برابر معضلات فرهنگی و اجتماعی شد.

  وی به قابلیت شهرهای جهانی اشاره کرد و افزود: هر جا شهری قدرتمند وجود دارد تمام منابع در آن شهرها گسترش یافته و از طریق مدیریت اصولی شهری اهرم قدرت و ثروت به شهروندان و جامعه و دنیا عرضه میگردد.

  حسن زاده یادآور شد: ممالکی که بسیار پیشرو محسوب میشوند طبعا کار، رفاه، و پیشرفت در آنها سهل الوصول و کاربردی است و البته چنین شهرهایی چالشها و نقاط ضعف و قوت نیز خواهند داشت که از جمله آنها مباحث بسیار مهم و حیاتی فرهنگی و اجتماعی است .

  مدیر کل سلامت وامور اجتماعی شهرداری تاکید نمود: یک مدیریت شهری بدون برنامه ریزی هدفمند و منطقی در حوزه فرهنگی و اجتماعی و عدم توجه به این مقوله موفقیتی نخواهد داشت.

  وی با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت بنیان خانواده و جوان سازی خانواده و جامعه افزود: متاسفانه در گذشته عدم نگرش درست هرم جمعیتی ما از شکل و کنترل خارج شده و امروزه لازم است تمام امکانات و بستر توسعه را برای حمایت از امر جوان سازی و ازدواج بکار گیریم در غیر اینصورت ثروت و امکانات موجود را صرف حمایت از سالمندی خواهیم کرد.

  حسن زاده یادآور شد: مبحث ازدواج امروزه با گذشته متفاوت است و امروزه نمیتوان تنها نظر و رای والدین را در چگونگی انتخاب زوج یا زوجه ملاک قرار داد و این امر در جامعه امروزی محسوس گشته که جوانان انتظار انتخاب و استقلال دارند درغیر اینصورت و تک روی والدین با مشکل مواجه خواهیم شد.

  وی تاکید نمود: امروزه بالای ۷۰ درصد از جمعیت شهرنشین هستند و زندگی شهری الگوی غالب جامعه امروزی است و امر ازدواج بدون نگاه و الگو برداری از زندگی شهری که یک واقعیت انکار ناپذیر است غیر ممکن خواهد بود.

  حسن زاده در خاتمه اذعان نمود: خوشبختانه شهردار محترم تبریز به مسایل فرهنگی و اجتماعی توجه و عنایت ویژه دارند و برهمین اساس دستورالعملی را ابلاغ نموده اندکه بستر و مقدمه آن فراهم گردیده و در حال اجرای گامهای اصلی و بعدی آن هستیم .

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز