• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ | کد خبر : 44429
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر کل سلامت واموراجتماعی خبر داد:
  بیمه رایگان درمانی و سلامت برای افراد نیازمند
  دیبا: مدیر کل سلامت وامور اجتماعی گفت: در راستای فرامین مقام معظم رهبری در خصوص توانمند سازی محلات کم برخوردار و حمایت ویژه از نیازمندان این محلات و همچنین پیرو سیاست های ابلاغی کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران طرح محرومیت زدایی و توانمندسازی اجتماعی در شهرداری تبریز با مشارکت بیمه سلامت اجرا می گردد.

   

  به گزارش دیبا خبر به نقل از امور ارتباطات اداره کل سلامت وامور اجتماعی شهرداری تبریز، با هماهنگی های به عمل آمده با اداره بیمه سلامت استان آذربایجانشرقی جهت پوشش کامل بیمه در محلات کم برخوردار و سایر نقاط مختلف شهر، نشستی در اداره کل سلامت وامور اجتماعی با حضور مدیر کل این مجموعه محمد حسین حسن زاده و مدیر کل بیمه سلامت وحید مجیدی و جمعی از مسئولین این دو مجموعه برگزار شد.

  محمد حسین حسن زاده مدیر کل سلامت شهرداری تبریز اظهار داشت : جمعیت مورد هدف را شناسایی و با تمام امکانات و پتانسیل های موجود در شهرداری برای تحقق این امر در مناطق کم برخودار حضور می یابیم و با شناسایی این افراد و تحت پوشش قراردادن آنها این امر را محقق می سازیم.

  وی افزود: با توجه به پتانسیل های موجود در شهرداری فرهنگسرا ها و خانه های سلامت و ارتباط با دفاتر تسهیل گری و بکارگیری اتوبوس سلامت در مناطق مختلف شهر تبریز با همکاری کارشناسان مربوطه اقدام به پوشش همگانی بیمه سلامت در شهر تبریز می کنیم.

  وی تاکید کرد: با چاپ بنر و استفاده از بیلبوردهای شهری در جهت آگاه سازی و اطلاع رسانی همشهریان محترم اقدامات لازم صورت می پذیرد و همچنین با توجه به اینکه مجموعه شهرداری دارای دو واحد درمانی کلینیک امام رضا(ع) و الغدیر می باشد طی قراردادی با بیمه سلامت افراد تحت پوشش بیمه درمانی می توانند با پرداخت ۷ هزار تومان حق ویریت از خدمات درمانی این دو مجموعه بهره مند گردند.

  وحید مجیدی مدیر کل بیمه سلامت نیز در همین رابطه اذعان داشت: در استان ۱۰۱ منطقه و در شهر تبریز ۲۷ منطقه آسیب پذیر موجود می باشد که تحت ۶ صندوق روستایی، شهری، کارکنان دولت، کمیته امداد، مدد جویان و سایر اقشار خدمات دریافت میکنند.

  وی ادامه داد: ۳ دهک اول جامعه به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار میگیرند و هزینه بیمه سلامت برای سه دهک اول رایگان است و دهک چهار ۱۰% ، دهک پنج و شش ۲۵%، هفت و هشت ۵۰% و نه و ده ۱۰۰% می باشد و افزود هزینه کامل بر دهک نه و ده سالانه مبلغ یک میلیون و صد وچهار هزار تومان می باشد.

  مدیر کل بیمه سلامت درخاتمه افزود: درمان نازائی تحت حمایت بیمه سلامت قرار گرفته است و تا سقف ۵۰ میلیون تومان به بیماران و زوجین نابارور خدمات از سوی بیمه سلامت ارائه خواهد گردید.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز