• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ | کد خبر : 44417
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز خبر داد:
  لزوم تعامل با دستگاه های ذیربط در راستای آگاه سازی شهروندان و آموزش شهروندی
  دیبا: مدیرکل سلامت وامور اجتماعی شهرداری گفت: تبریز شهر بدون معتاد متجاهر است و حفظ این عنوان مستلزم تلاش و خدمات شبانه روزی و مضاعف است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از امور ارتباطات اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز، محمد حسین حسن زاده مدیر کلاین مجموعه، به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر ضمن حضور در برنامه رادیویی شهریمیز بیان کرد: شهرداری مجموعه عمرانی و خدماتی نیست؛ شهروندان تحت تاثیر اقدامات و خدمات دیگر مجموعه شهرداری هستند براین اساس نمیتوان به خدماتی از قبیل رفاه، راه سازی، فضای سبز فکر نمود ولی در اجرا بی تفاوت بود.
  وی به تقابل همسو در گسترش کلانشهرها و احتمال افزایش معظلات و آسیب های اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: شهر تبریز از نقطه نظر آمار معتادان در مقایسه با دیگر کلانشهرها در حد پائینی قرار دارد اما این تعداد را نباید دست کم گرفت و برای نیل به وضعیت مطلوب آرمان شهر بایستی تمام همت و عزم همگانی را بکار برد.
  مدیر کل سلامت شهرداری اذعان داشت: اولین گام در این حوزه که مسئولیت و رسالت اصلی و آرمانی شهرداری است تعامل با دستگاههای ذیربط از جمله شورای مبارزه با مواد مخدر و مرکز بهداشت و سازمان بهزیستی در راستای آگاه سازی شهروندان و آموزشهای شهروندی است و با این رویکرد هزینه های لازم صرف شده و همچنان تداوم خواهد داشت.
  حسن زاده در خصوص مرکز نگهداری ماده ۱۶ تصریح نمود: تمام معتادان متجاهر شهر تبریز در قالب یک طرح بین بخشی مابین دستگاههای مختلف و حاکمیتی جمع آوری گردیده و در کمپی با عنوان ماده ۱۶ که تمام هزینه های آن به عهده شهرداری است نگهداری گردیده و برای درمان و بازگشت این آسیب دیدگان اجتماعی به آغوش جامعه و خانواده با حمایت دستگاههای دیگر اقدامات چشمگیری صورت میگیرد.
  مدیر کل سلامت وامور اجتماعی شهرداری افزود: شهرداری تبریز یکی از ارگانهای پیشگام برای ایجاد کمپ ها از جمله کمپ ماده ۱۵ است که افراد با میل و اختیار و خود معرف به این مکانها مراجعه نموده و نسبت به پاکی و ترک اعتیاد خود با صرف هزینه های کمتر اقدام میکنند و از طرفی شهرداری نیز به کمپ های موجود با اتخاذ روشهای مختلف و در راستای برنامه های گوناگون خدمات لازم را ارائه می دهد.
  حسن زاده در همین رابطه تاکید کرد: ما در قبال کارتن خواب ها مسئول بوده و موظفیم از مساعدت و حمایت این طیف در کمپ ها لحظه ای کوتاهی نکنیم و بر همین اساس از یک سو با تمام توان با کمک‌ دادستانی و دستگاههای قضایی و دیگر متولیان پیگیر گسترش و افزایش کمپ های کارتن خواب ها و گرمخانه ها بوده و از سوی دیگر حامی مراکز بخش خصوصی یا سازمانهای مردم نهاد این حوزه هستیم.
  حسن زاده خاطر نشان نمود: در تقسیم بندی مشاغل محیط های کارگری از جمله آلوده ترین مکان ها به مواد مخدر هستند به همین دلیل رصد لازم را در این مناطق افزایش داده ایم.
  وی یادآور شد: همه تلاش بر این است که شهر تبریز را شهرجهانی کنیم و شرط حصول به این نتیجه افزایش ایمنی مردم است که در این راستا لازم است همسو با ایمن سازی، شهر از هرگونه معتاد متجاهر و مواد فروش پاکسازی شود.
  مدیر کل سلامت وامور اجتماعی شهرداری ضمن تاکید به افزایش حداکثری افراد سالم در جامعه گفت: مدیریت شهری خود را وقف زیست پذیری تبریز میکند و بایستی شهروندان از زندگی شهری بهره و لذت لازم را برده و دغدغه ای بابت آلودگی افراد خانواده و فرزندان به مواد مخدر و هرگونه ناهنجاری اجتماعی نداشته باشند.
  حسن زاده به یکی دیگر از خدمات اساسی شهرداری اشاره نمود و افزود: NA در زمینه مقابله با اعتیاد و فرهنگ سازی و سطح پیشگیری یکی از گروههای برجسته است که با حمایت کامل شهرداری و توسط معتادان پاک شده، یک یا چند روز در هفته در مناطق خاص از جمله پارک های عمومی مناسب با هدف جلوگیری از لغزش معتادان تازه ترک شده و رسیدن به پاکی مطلق آنها فعالیت میکنند.
  حسن زاده در خاتمه بیان نمود: در طول هفته مبارزه با مواد مخدر کارگاه آشنایی برای مدیران اجتماعی و فرهنگسراهای سطح شهر را در حوزه راهکارهای مبارزه با اعتیاد برگزار خواهیم نمود که امیدواریم گامی مناسب در جهت کاهش اثرات مخرب این بلای خانمانسوز درمیان خانواده و سطح جامعه گردد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز