• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ | کد خبر : 44369
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  محمد حسین حسن زاده مدیر کل سلامت وامور اجتماعی شهرداری تبریزخبر داد:
  ارتقاء حقوق شهروندی و گسترش مدیریت شهری با اجرای طرح غربالگری در مساجد
  دیبا: ویزیت رایگان و طرح غربالگری در مساجد مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین که توسط اداره کل سلامت وامور اجتماعی شهرداری و همکاری نزدیک هیئت امناء مساجد آغاز گردیده بود پس از یک ماه همزمان با پایان ماه مبارک رمضان به اتمام رسید.

   

  به گزارش دیبا خبر به نقل از امور ارتباطات اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، با توجه به دستور یعقوب هوشیار شهردار محترم کلانشهر تبریز مبنی برحفظ و ارتقاء صیانت از سلامت شهروندان در مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین اجرای طرح غربالگری در مساجد تبریز با هماهنگی قبلی و با اولویت دسترسی آسان شهروندان و علی الخصوص افراد با بیماری های زمینه ای و اشخاص مسن به این مساجد و امکان ارائه خدمات مناسب با رعایت پروتکل های بهداشتی در راستای پیشگیری از شیوع کرونا به جهت تجمیع جمعیت این خدمات توسط کادر پزشکی و پرستاری و بسیجیان این ادره کل ارائه گردید.

  مدیر کل سلامت و اموراجتماعی اظهار داشت: پیرو ویزیت رایگان پزشک عمومی وغربالگری در قالب طرح ” رحمت ” در لیالی پر فضیلت قدر نیز با استقرار اتوبوس سلامت در محوطه مصلی اعظم امام خمینی (ره) خدمات ویزیت رایگان پزشک عمومی، مشاوره مامایی، تست قندخون و سنجش فشار خون صورت گرفته و هم زمان نیز ماسک رایگان بین عزاداران توزیع گردید.

  حسن زاده گفت: این خدمات قطعا موجب هم افزایی بین شهروندان و شهرداری و تقویت روحیه محله محوری با حمایت شهرداری و افزایش حسن اعتماد متقابل برای ارائه خدمات مناسب و بیشتر توسط شهرداری به عنوان مجموعه ای خدمت گزار و خدوم و افزایش همدلی و همراهی میان هیئت امناء مساجد و ریش سفیدان محلات با شهرداری جهت مرتفع نمودن مشکلات محله ای بوده و در حوزه سلامت و درمانی از اهداف دیگر این طرح شناسایی افراد بیمار و بی بضاعت و معرفی این اشخاص به معاونت اجتماعی جهت حمایت های لازم می باشد.

  حسن زاده تصریح نمود: مطمئناً چنین خدماتی باعث گسترش خدمات مدیریت شهری و توزیع عادلانه منابع و خدمات گردیده و منافع مختلف شهروندان مختلف و رعایت حداکثری حقوق شهروندی را به همراه خواهد داشت.

  وی در خاتمه افزود: تداوم اجرای این طرح در ماه های پیش رو برای محلات مختلف در دستور کار قرار گرفته و با عنایت به مفاد منشور شهرداری به عنوان مجموعه خدمت رسان به شهروندان و رسالت این اداره کل انجام خواهد گرفت.

  بر چسب ها:
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز