• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱ آبان ۱۴۰۱ | کد خبر : 44280
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  معاون سازمان غذا و دارو: کمبود دارو در روزهای آینده به حداقل ممکن خواهد رسید
  دیبا:معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و داروی کشور گفت: کمبود دارو در روزهای آینده با برنامه‌ریزی‌ وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، به حداقل ممکن خواهد رسید و مردم در کوتاه‌ترین زمان به دارو دسترسی پیدا خواهند کرد.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، دکتر محمود بیگلر بیان کرد: در تقسیم بندی کشوری همیشه قطب چهار پیش‌قراول نقطه نظرات خلاقانه بوده و حضور و عملکرد کارگروه‌های تخصصی در این حوزه منجر به تصمیماتی شده که به مردم در تامین کالاهای سلامت محور از جمله دارو، تجهیزات پزشکی و ترخیص کالا در گمرکات تخصصی منطقه کمک قابل توجهی می‌کند.

  وی گفت: قطب چهار در سطح کشور اهمیت خاصی داشته و باید گفت که مشارکت‌ دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور در تصمیم‌گیری‌های منطقه و کشوری اثرگذار است.

  وی به برگزاری نشست‌های تخصصی فصلی در هر قطب اشاره کرد و افزود: در هر فصل موضوعات اساسی و مختلفی از طرف سازمان غذا و داروی کشور به قطب‌های مختلف کشور منتقل شده و کارگروه‌های تخصصی در این خصوص تشکیل می‌شود که به دنبال آن نتایج حاصله به سازمان غذا و داروی کشور ارایه شده و از تجمیع نقطه نظرات مختلف در قطب‌های ۱۰ گانه کشور، تصمیمی اساسی با کمترین نقص جهت رفع مشکلات گرفته می‌شود.

  رایزنی‌ برای رفع کمبود آنتی بیوتیک‌ها در کشور

  معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز گفت: برای رفع مشکل کمبودهای دارویی به ویژه در بخش آنتی بیوتیک‌ها، رایزنی لازم در سراسر کشور در حال انجام است.

  دکتر رضا گنجی افزود: در نشست‌های‌ معاونت‌های غذا و داروی قطب چهار کشور، اهداف و چشم اندازهای معاونت‌های غذا و دارو مطرح می‌شود و معاونان متعهد می‌شوند به صورت یکپارچه در جهت دستیابی به آن اهداف، گام بردارند.

  وی ادامه داد: اتفاقات خوبی در حوزه مالی و بازسازی برخی از اماکن در منطقه جنوب غرب کشور زخ داده که دستاورد حضور معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و داروی کشور در سی‌ و هفتمین نشست معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی منطقه جنوب غرب کشور است.

  وی افزود: با توجه به شروع فصل سرما و در مواردی کمبود دارویی در بخش آنتی بیوتیک‌ها در سراسر کشور، به طور ویژه رایزنی‌ لازم برای برطرف کردن مشکل انجام شده است.

  این نشست با حضور مدیران کل سازمان غذا و داروی کشور و معاونان و مدیران غذا و داروی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های قطب چهار کشور در اهواز برگزار شد.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز