• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ | کد خبر : 44201
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۳۷ درصد پزشکان متخصص در پایتخت متمرکز هستند
  دیبا:نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه، جاجرم و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توزیع ناعادلانه پزشکان در کشور گفت: تهران با ۱۱ درصد از جمعیت کشور ۳۷ درصد پزشکان متخصص را دارد.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا،دکتر سیدمحمد پاکمهر  اظهار داشت: همچنین ۵۵ درصد پزشکان متخصص دیگر نیز در مراکز استان ها مستقر و در حوزه سلامت فعالیت می کنند.

  وی تصریح کرد: تراکم بالای پزشکان متخصص در پایتخت و مراکز استان ها بیانگر آن است که ما با پدیده عدم توزیع عادلانه نیروهای درمانی در کشور مواجه هستیم.

  نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: بنابراین ادعای کمبود پزشک نادرست است و بیشترین مشکل توزیع نامناسب این نیروهای درمانی در کشور است.

  وی ادامه داد: همچنین بر اساس برخی از آمارها ۳۰ هزار پزشک کشور در حوزه سلامت هیچگونه فعالیتی ندارند این در حالی است که برای تربیت هر نیروی درمانی پزشک سالانه بین ۲ تا ۴ میلیارد ریال هزینه می شود.

  نماینده مردم پنج شهر خراسان شمالی در مجلس با اشاره به مهاجرت پزشکان و نیروهای درمانی در سال های اخیر، بیان کرد: حدود چهار هزار پزشک و پرستار در سال ۱۴۰۰ برای مهاجرت از کشور گواهی و تاییدیه فنی از مراکز مربوطه دریافت کردند که این امر ناشی از دریافت نامناسب حقوق و مزایا است.

  وی عنوان کرد: یک پرستار در کشورهای حوزه خلیج فارس ۱۰ برابر یک پرستار در کشور حقوق می گیرد و این امر موجب افزایش مهاجرت نیروی درمانی شده است.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز