• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ | کد خبر : 44123
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  کرونا در جهان؛ ثبت بیش از ۶۱۷ میلیون مبتلا تاکنون
  دیبا:بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۱۷ میلیون و ۶۱۷ هزار و ۷۱۴ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۳۱ هزار و ۹۹۹ بیمار کووید ۱۹ نیز تأیید شده است.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایسنا، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۷.۵ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

  در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۹ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

  آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

  برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۵ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

  روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۶ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

  بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

  # نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
  ۱ ایالات متحده ۹۷,۵۵۴,۵۵۵ ۱,۰۷۸,۹۳۸
  ۲ هند ۴۴,۵۴۳,۰۸۹ ۵۲۸,۳۷۰
  ۳ فرانسه ۳۴,۹۲۱,۶۰۳ ۱۵۴,۷۴۳
  ۴ برزیل ۳۴,۶۳۶,۷۳۱ ۶۸۵,۴۸۲
  ۵ آلمان ۳۲,۷۴۰,۵۹۳ ۱۴۹,۰۷۹
  ۶ کره جنوبی ۲۴,۴۶۱,۷۳۷ ۲۷,۸۹۱
  ۷ انگلیس ۲۳,۵۸۵,۳۰۵ ۱۸۹,۴۸۴
  ۸ ایتالیا ۲۲,۱۶۹,۲۷۳ ۱۷۶,۶۰۹
  ۹ ژاپن ۲۰,۷۴۰,۷۹۷ ۴۳,۸۲۷
  ۱۰ روسیه ۲۰,۴۸۸,۵۸۳ ۳۸۶,۱۳۶

  همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۴۳ هزار و ۵۴۸ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۳۱۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

  روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

  در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز