• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ | کد خبر : 43897
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  لزوم توجه والدین به تزریق واکسن کرونای فرزندان برای عبور از پیک هفتم کرونا
  دیبا:مدیر کل بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: والدین کودکان ۵ تا ۱۲ سال با انجام واکسیناسیون فرزندانشان در عبور از پیک هفتم کرونا همراهی کنند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایرنا،کوروش اعتماد اظهار داشت: پوشش واکسن کرونای کودکان نسبت به سایر گروه‌های سنی کمتر است و انتظار می‌رود والدین مشارکت جدی‌تری در واکسیناسیون کودکان خود داشته باشند.
  وی افزود: در زمان حاضر آمار فوتی‌های کرونا به بیش از ۶۰ مورد و مبتلایان به این بیماری به بیش از هشت هزار مورد در روز رسیده که این آمار نشان‌دهنده پیک هفتم و اوج‌گیری شیوع کرونا است.
  وی تاکید کرد: آحاد جامعه در رعایت دستورالعمل های بهداشتی و توجه به تزریق واکسن به عنوان اصل پیشگیری از شیوع کرونا، اهتمام ویژه داشته باشند.
  وی خاطرنشان کرد: گروه‌هایی که ۶ ماه از تزریق آخرین دز واکسن شان گذشته است، دز یادآور را هر چه زودتر تزریق کنند.
  اعتماد یادآور شد: تزریق دز یادآور واکسن لازمه تقویت ایمنی بدن در برابر کرونا است.
  وی با تاکید بر اینکه فردی که تاکنون واکسن کووید-۱۹ تزریق نکرده است، بیشترین خطر ابتلا را دارد، تصریح کرد: این افراد باید در اسرع وقت به مراکز واکسیناسیون مراجعه و واکسن نوبت اول و سپس یک ماه بعد نوبت دوم را دریافت کنند.
  مدیرکل بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: احتمال ابتلا و تشدید علائم کرونا در افرادی که به بیماری‌های زمینه‌ای از جمله بیماری دیابت، سرطان و فشار خون هستند، افزایش می‌یابد.
  به گزارش ایرنا، تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان سمنان، شهرستان‌های سمنان و شاهرود از وضعیت زرد به قرمز تغییر رنگ دادند.
  در حال حاضر شهرستان‌های سمنان، دامغان و شاهرود قرمز، شهرستان‌های سرخه و مهدیشهر نارنجی، شهرستان های گرمسار و میامی زرد و شهرستان‌ آرادان آبی کرونایی هستند.

  جمعیت پنج تا ۱۲ سال تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ۵۳ هزار و ۶۲۰ نفر است که آمار نشان می‌دهد کمتر از نیمی از جمعت هدف استان علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.

  شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر، سرخه، دامغان، گرمسار و آرادان جزو مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی استان سمنان است.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز