• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۱ | کد خبر : 43849
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  پیشنهاد سازمان تأمین‌ اجتماعی درباره سایر سطوح مستمری‌بگیران به دولت
  دیبا:سازمان تأمین‌ اجتماعی اعلام کرد، با نظر مساعد دولت مردمی سیزدهم، پیشنهاد این سازمان درباره سایر سطوح مستمری‌بگیران سازمان تامین‌اجتماعی، در دستور کار دولت قرار گرفته و به زودی اعلام می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، براساس مواد ۹۶ و۱۱۱ قانون تامین اجتماعی،  طبق مصوبه شورای عالی کار مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۱۹ حداقل دریافتی کارگران برای سال ۱۴۰۱ به مبلغ ۵.۵۸۰.۰۰۰ تومان در ماه رسید.

  در خصوص حداقل حقوق بازنشستگان، از کارافتادگان و مجموع مستمری بازماندگان سازمان تامین اجتماعی که به موجب قوانینی از جمله مواد ۹۶ و ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی نباید از حداقل مزد کارگری کمتر باشد، بارعایت قوانین مربوط و لحاظ مصوبه شورای عالی کار، میزان دریافتی آنان معادل حداقل حقوق و دستمزد کارگران شاغل تعیین و با افزایش ۵۷/۴ درصدی همراه خواهد بود؛ به نحوی که از ۵.۵۸۰.۰۰۰ تومان کمتر نباشد.

  در خصوص مستمری از کارافتادگان جزئی و سایر افرادی که مستمری آنان به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه برقرار شده است، به همان نسبت و مبتنی بر مصوبه فوق افزایش خواهد یافت.

  با توجه به حکم قانون بودجه سال ۱۴۰۱ (مصوب مجلس شورای اسلامی) نیز در خصوص صندوق های مختلف بازنشستگی (مبنی بر رشد ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان) و در راستای هماهنگ‌سازی پرداخت حقوق در کلیه صندوق‌های بازنشستگی، برای این گروه از مشمولین که دارای دریافتی بیش از حداقل باشند، افزایش ۱۰ درصدی اعمال می شود. همچنین به منظور کمک به معیشت مستمری‌بگیران بالاتر از حداقل، علاوه بر ده درصد مذکور، مبلغ ۶۵۰ هزار تومان (تا سقف دریافتی ماهانه ده میلیون تومان) به صورت ماهانه پرداخت خواهد شد.

  آخرین آمار تورم در کشور ۳۸٫۷ درصد اعلام شده و حقوق بازنشستگان حداقل‌بگیر برای سال جاری ۵۷٫۴ درصد افزایش یافته است؛ که ۲۰ واحد درصد بالاتر از تورم است.

  اکنون پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی به منظور افزایش حقوق سایر سطوح (غیرحداقل‌بگیران) در دستور کار دولت قرار گرفته و به زودی اعلام خواهد شد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز