• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۱ | کد خبر : 43808
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بهره‌برداری از بیمارستان مردانی آذر در چند فاز صورت می گیرد
  دیبا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه بیمارستان قبلی کودکان در تبریز از نظر امکانات و ظرفیت پذیرش محدود بود، افزود: با افتتاح بیمارستان کودکان مردانی آذر این مشکل به مرور زمان حل خواهد شد.

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری دیبا خبر، بهمن تقی‌پورعصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن بیان این مطلب، با اشاره به برخی انتقادات از نبود تجهیزات یا افتتاح ناقص بیمارستان ادامه داد: از ابتدا نیز قرار بود بیمارستان در چند فاز فعالیت خود را گسترش دهد در همین راستا مقرر شد در فاز نخست، ۲۰۰ تخت بستری به این بیمارستان منتقل شود، این در حالی است که ما در این لحظه ۲۹۰ تخت به بیمارستان برده ایم و عملا از پیش‌بینی های انجام شده جلوتر هستیم.

  وی در ادامه از افتتاح راه دسترسی بیمارستان در روز گذشته و اتمام آسفالت‌ریزی مسیر خبر داد و افزود: در فاز دوم دستگاه ام آر آی و سی تی آنژیو که خریداری شده اند به بیمارستان منتقل می شوند.

   

  مساله بهداشت دهان و دندان بزرگترین مشکل مردم آذربایجان‌شرقی 

  تقی پور با اشاره به هزینه های سنگین دندانپزشکی، راهبردی ترین کار برای جلوگیری از مشکلات دندان و دهان را پیشگیری از طریق رعایت اصول بهداشتی عنوان کرد.

  وی با اشاره به تلاش کادر درمان در مدیریت بحران کرونا در استان گفت: پیک قبلی کرونا با همکاری مردم و زحمات کادر درمان با کمترین میزان تلفات به سر رسید و با توجه به اینکه در آستانه شروع پیک جدید هستیم، امیدواریم این پیک نیز با کمترین میزان فوتی به پایان برسد.

  تقی پور افزود: بعد از چندین روز بدون فوتی در استان، دیروز متاسفانه شاهد فوت یکی از هم‌استانی های خود بودیم.

  عمر تجهیزات بیمارستانی تبریز تمام شده است 

  تقی پور با تاکید بر اینکه عمر تجهیزات بیمارستانی تبریز تمام شده است، گفت: یکسری از تجهیزات پزشکی که چندین سال است استفاده می شود، اکنون وارد مرحله فرسودگی شده است، اما از یک طرف به دلیل کمبود اعتبار و بدهی دانشگاه و از طرف دیگر به علت افزایش چندین برابری قیمت دستگاه ها از خرید تجهیزات ناتوان هستیم.

  وی در ادامه با بیان اینکه بخش اورژانس بیمارستان شهدا توسط پزشکان عمومی اداره می شد، از افزوده شدن متخصص طب اورژانس به‌ این بیمارستان خبر داد و اضافه کرد: با این کار میزان ارجاع به سایر بیمارستان ها نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۶۰ درصد کاهش یافته است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز