• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ | کد خبر : 43760
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بیمه ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در کشور یک کار افتخار آمیز است
  دیبا:وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به اشاره به اینکه بیمه ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در کشور بیمه شدند آن را یک کار افتخار آمیز دانست و افزود: تعداد اندکی هستند که بیمه ندارند، کسانی که در سه دهک پایین جامعه قرار دارند می توانند بیمه شوند.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا،دکتر بهرام عین الهی در آیین افتتاح سه خدمت جدید بهداشتی ، درمانی در شهرستان اقلید افزود: وزارت بهداشت یکی از اولویت‌های خود را تامین دارو قرار داده است و در سازمان غذا و دارو نیز تغییرات زیادی صورت گرفته است.

  آغاز به کار ۳ خدمت جدید سلامت در اقلید با حضور وزیر بهداشت

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به استان فارس، از سه خدمت جدید سلامت در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) و کلینیک تخصصی حضرت امام جعفر صادق(ع) اقلید رونمایی کرد.

  عین اللهی در ادامه برنامه های سفر امروز خود به استان فارس پنجشنبه شب  با حضور در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج)، دستگاه سی تی اسکن ۱۶ اسلایس این بیمارستان، دستگاه ماموگرافی دیجیتال و ویدئوآندوسکوپ کلینیک تخصصی حضرت امام جعفر صادق(ع) را افتتاح کرد.

  رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حاشیه این سفر اظهار داشت : دستگاه سی تی اسکن ۱۶ اسلایس در بخش رادیولوژی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) اقلید از خدمات جدید این بیمارستان است که با اعتباری به مبلغ دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان راه اندازی شد.

  سید وحید حسینی افزود: مبلغ یک میلیارد تومان از خرید این دستگاه، از سوی «امیرحسین مصطفوی» نیکوکار عرصه سلامت تامین شده است، همچنین برای راه اندازی و نصب سی تی اسکن، یک دستگاه UPS به مبلغ یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان از سوی شرکت فولاد اقلید اهدا شده است.

  به گفته وی ، با راه اندازی دستگاه سی تی اسکن بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) اقلید، نیاز بیماران این شهر در زمینه مراجعه به شهرستان های همجوار برای انجام سی تی اسکن برطرف می شود.

  دیگر خدمت جدیدی که امروز به مجموعه سلامت شهرستان اقلید افزوده شد، دستگاه ماموگرافی دیجیتال بود که با مبلغ یک میلیارد تومان در کلینیک تخصصی حضرت امام جعفر صادق(ع) به مرحله بهره برداری رسید و مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان آن از سوی یکی از نیکوکاران عرصه سلامت تامین شده است.

  همچنین با حضور وزیر بهداشت، دستگاه ویدئو آندوسکوپ کلینیک تخصصی حضرت امام جعفر صادق(ع) در اقلید، با اعتباری معادل ۷۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.

  بیمارستان ۱۰۷ تخت خوابی حضرت ولی عصر(عج) اقلید با زیربنای ۱۱ هزار مترمربع و در دو طبقه، از سال ۱۳۸۲ به بهره برداری رسیده است.

  علاوه بر ساختمان اصلی این بیمارستان، ساختمان دیالیز و بیماری های خاص با ۶۰۰ متر مربع زیربنا و کلینیک تخصصی حضرت امام جعفر صادق(ع) با ۷۵۹ مترمربع زیربنا دیگر بخش های این مجموعه درمانی را تشکیل می دهند.

  شهرستان اقلید در فاصله ۲۲۰ کیلومتری شمال شیراز در استان فارس قرار دارد.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز