• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱ | کد خبر : 43754
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نیمی ازبیمارستان‌های دولتی دانشگاه فرسوده است/تخلیه ساختمان شماره۳ بیمارستان«حضرت رسول»
  دیبا: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: ۱۹ بیمارستان دولتی تحت پوشش این دانشگاه است که نیمی از آنها فرسوده بوده و نیاز به بازسازی دارد.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، نادر توکلی روز سه شنبه در یک نشست خبری که در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) برگزار شد،  با بیان اینکه این بیمارستانها اغلب دارای قدمت بالا و بسیار فرسوده هستند، افزود: نیاز است بخش های مختلفی از این بیمارستان ها نوسازی شوند، تاکنون بیمارستانهای فیروزگر و  فیروزآبادی بازسازی شده اند و اکنون نیز بخشی از ساختمان حضرت رسول اکرم تخلیه شده و تجهیزات و تخت آنها در سایر مراکز درمانی جایگزین می شوند.

  وی توضیح داد: بسیاری از بیمارستانهای دولتی در سفرهای استانی ریاست جمهوری برای بازسازی و نوسازی برنامه ریزی شده اند و هزینه هر تخت بیمارستانی ۲/۵ تا ۵ میلیارد تومان برآورد می شود و نیاز است خیران در این زمینه کمک زیادی را داشته باشند.

  وی با اشاره به اینکه باید تشکیلات خیران سلامت ایجاد شود، اظهارداشت: اولویت بازسازی، مراکز دولتی تابعه دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند در حال حاضر بخش های مراقبت ویژه و نیروی انسانی ساختمان شماره ۳ حضرت رسول اکرم را در بیمارستانهای دیگر جایگزین می کنیم.

  توکلی ادامه داد: همچنین این دانشگاه ۷۰ بیمارستان تامین اجتماعی، نیروهای مسلح، خیریه و خصوصی را تحت پوشش نظارتی خود دارد که می توان از ظرفیت آنها برای جایگزین بخش های بیمارستانهای دولتی که فرسوده  هستند، استفاده کرد.

  به گفته وی، در حال حاضر بیمارستان جدید روان پزشکی ایران حدود ۴۰ درصد و بیمارستان جایگزینی شهدای هفتم تیر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بازسازی مراکز درمانی لولاگر، علی اصغر، حضرت فاطمه زهرا، اکبر آبادی، شفا یححی و شهدای یافت آباد نیز در دستور کار است.

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: برای بازسازی و نوسازی مراکز درمانی باید هماهنگی های بین بخشی اتفاق بیافتد.

  توکلی گفت: حدود ۴۵ درصد بیمارانی که به بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران ارجاع داده می‌شوند، خارج از شهر تهران هستند و این آمار در مراکز درمانی مختلف متفاوت بوده، به عنوان مثال در بیمارستان سوختگی، میزان ارجاعات بیشتر بوده و در بیمارستان حضرت رسول به دلیل اینکه برخی خدمات جنبه قطبی و کشوری از جمله کاشت حلزون، جراحی مغز برای مبتلایان به پارکینسون و غیره دارند، میزان مراجعه مردم از شهرستان‌ها بیشتر است.

  وی افزود: حدود ۶ تا ۸ درصد بیماران نیز از استان البرز به بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه مراجعه می‌کنند.

  تخلیه ساختمان شماره ۳ مرکز درمانی رسول اکرم

  تقی ریاحی رییس بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) نیز در این نشست گفت: بحث جایگزینی بیمارستانهای قدیمی از چند سال گذشته مطرح بوده، ساختمانهایی در مرکز درمانی رسول اکرم وجود دارد که برای قبل از انقلاب است و ساختمان شماره ۳ آن با توجه به فرسودگی زیاد باید سریعا تخلیه شود.

  وی افزود: این ساختمان در گذشته محل اقامت همراهان بیمار بود که کاربری آن تغییر کرده و بخش هایی از ارایه خدمات درمانی بیمارستان رسول اکرم اضافه شد و در دوران کرونا محل پذیرش بیماران کرونایی بود ولی اکنون تصمیم به بازسازی آن گرفته شده است.

  ریاحی اظهار داشت:  ساختمان شماره ۳ که دارای ۸۵۰ تخت است باید جایگزین در سایر مراکز درمانی شود زیرا ۲۰ درصد ظرفیت بستری و ۴۰ درصد ظرفیت اتاق عمل این بیمارستان در داخل این ساختمان بوده و در مراکز درمانی سید الشهدا و امیرالمومنین جایگزین می شود.

  وی خاطرنشان کرد: البته اورژانس و کلینیک های درمانی این بیمارستان هم نیاز به بازسازی دارد

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز