• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ | کد خبر : 43676
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  سه هزار پایگاه اورژانس در کشور فعال هستند
  دیبا:رییس سازمان اورژانس کشور اعلام کرد: اکنون سه هزار پایگاه امدادی اورژانس شامل یک هزارو۳۰۰ پایگاه شهری و یک هزارو۷۰۰ پایگاه جاده ای در کشور فعال هستند.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا،دکتر جعفر میعادفر روز دوشنبه در حاشیه آیین معارفه رییس مرکز مدیریت فوریت های پزشکی استان البرز به خبرنگاران گفت: اکنون حدود ۵۰ پایگاه اورژانس هوایی در کشور فعال است و حدود ۳۰۰  دستگاه موتورلانس در کلانشهر ها و برخی شهرها داریم که امسال بحث  توسعه اورژانس موتوری در کلانشهر ها به واسطه ساختار شهری و جمعیتی و مناطق قدیمی که جای تردد آمبولانس ندارد  در برنامه کاری است .

  وی بیان داشت : اکنون حدود پنج هزارو ۶۰۰  دستگاه آمبولانس  در کشور داریم که حدود سه هزار آمبولانس آنها  بالای ۱۵ سال عمر دارند و کیفیت و کارایی ندارند؛ مشکلات  اورژانس در سه بخش شامل زیر ساخت ها ، پایگاه ها و واحدهای کانکسی است؛ طی چند سال گذشته خیرین به کمک اورژانس کشور آمدند و در عین حال در کشور حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ پایگاه کانکسی وجود دارد که  مکان های مناسبی در شان همکاران نیست.

  میعاد فر افزود: در بحث نیروی انسانی ۲۵ هزار نیرو در کل کشور داریم اما در آمار واقعی باید حدود هفت هزار نیرو به نیروهای انسانی اورژانس اضافه شود تا حفظ وضعیت موجود داشته باشیم که البته برای این موضوع جلساتی با سازمان امور استخدامی کشور داشتیم و تلاش می شود مجوزهایی برای تامین نیروی انسانی دریافت شود.

  وی تاکید کرد: کمبود و فرسودگی ناوگان آمبولانس که از مشکلات اساسی سازمان اورژانس کشور است که در این زمینه رایزینی هایی با دولت، برنامه و بودجه و مجلس داریم که به ما کمک کنند تا کمبود آمبولانس برطرف شود.

  رییس سازمان اورژانس کشور بیان داشت: در بخش تامین بالگرد سازمان های نظامی به اورژانس کشور کمک می کنند و بخش عمده ای را این سازمان ها در اختیار ما گذاشته اند که از این ظرفیت ها استفاده می کنیم.

  میعادفر خاطر نشان کرد: طبق مصوبه هیات وزیران در سال ۸۶ باید به ازای هر ۵۰ هزار نفر در شهرها یک پایگاه و در جاده ها به فاصله هر ۴۰ کیلومتر یک جایگاه داشته باشیم که این شاخص باید تحقق یابد.

  وی تاکید کرد: در جاده پر تردد مانندجاده کرج – چالوس باید فاصله جایگاه های اورژانس ۱۵ کیلومتر باشد ضمن آنکه در شاخص های محرومیت زدایی باید بازنگری کنیم.

  در این آیین از خدمات هفت ساله دکتر مهرداد بابایی تقدیر به عمل آمد و دکتر احمد مهدوی به عنوان رییس اورژانس البرز معارفه شد.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز