• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ | کد خبر : 43648
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  استخدام ۱۰۰ هزار پرستار در دستور کار وزارت بهداشت است
  دیبا:معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: جذب و استخدام ۱۰۰ هزار پرستار در راستای بهره‌گیری از نیروی انسانی توانمند در دستور کار این وزارتخانه است که تحقق این مهم بستگی به موافقت سازمان بر نامه و بودجه دارد

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، «عباس شیراوژن» روز پنجشنبه در جریان سفر به شهرستان ساوه و بازدید از زیرساخت های دانشجویی و فرهنگی دانشکده علوم پزشکی در جمع خبرنگاران، افزود: وزارت بهداشت نسبت به سایر کشورها از نیروهای توانمند و متخصصی برخوردار است که در شرایط شیوع کرونا این مهم به اثبات رسید.

  وی بیان کرد: تعرفه گذاری و افزایش پرداخت‌های پرستاران یکی از راهکارهای جبران زحمات این قشر فداکار و انگیزه‌ای برای عدم مهاجرت پرستارها خواهد بود که باید مورد توجه سازمان برنامه و بودجه قرار گیرد تا در این زمینه اعتبارات مطلوبی را در نظر بگیرد.

  معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت تصریح کرد: تعریف ردیف‌های استخدامی از دیگر برنامه‌های وزارت بهداشت است که در این راستا جذب و استخدام ۱۰۰ هزار پرستار در کشور در دستور کار این وزارتخانه است.

  شیراوژن ادامه داد: شناسایی و رفع مشکلات دانشجویان در حوزه خوابگاهی، تغذیه و همچنین ارتقای مسائل فرهنگی در دانشگاه‌ها نیز باید مدنظر باشد و این مهم تنها با بازدید میدانی و گفت‌وگو با دانشجویان محقق می‌شود.

  وی گفت: تاسیس رشته‌های جدید از جمله رشته پزشکی در شهرستان ساوه نیاز به شورای تخصصی، ارزیابی‌ شاخص‌ها، امکانات آموزشی و درمانی و هیات علمی دانشگاه‌ها دارد که مسئولان مربوط در این زمینه باید اقدامات لازم را انجام دهند.

  به گفته معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، اجرای طرح عدالت و تعالی سلامت به ویژه در شهرهای کم برخوردار، مسیر اصلی نظام سلامت را جهت‌دهی کرده و شاخص‌هایی همچون تعداد تخت بیمارستانی، پزشکان متخصص و امکانات را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

  شیراوژن با اشاره به شایعه مهاجرت پرستاران از کشور بیان کرد: این مهم ناشی از تبلیغات منفی و شایعه پراکنی دشمنان بوده در حالی که برخی کشورها در تلاش‌ هستند با دلارهای نفتی کمبود نیروی انسانی خود را با تبلیغات منفی علیه ایران جبران کنند.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز