• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ | کد خبر : 43558
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  شکست کرونا و تک رقمی شدن تلفات آن از افتخارات ملت ایران است
  دیبا:وزیر بهداشت در مجمع جهانی سلامت در ژنو گفت: شکست کرونا و تک رقمی شدن تلفات آن یکی از افتخارات بزرگ ملت ایران است و ما الان هر جا راه می‌رویم سرمان را بالا می‌گیریم.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در مجمع  جهانی سلامت که پس از سه سال وقفه با حضور وزرای بهداشت تمامی کشورهای جهان در ژنو سوئیس آغاز به کار کرد، ضمن تشکر از شجاعت، صبوری و همراهی مردم ایران در شکست کرونا گفت: تک رقمی شدن تلفات این همه گیری در کشورمان تعجب و حیرت وزراء و کارشناسان بهداشت و درمان جهان را به همراه داشته است.

  وی افزود: شکست کرونا و تک رقمی شدن تلفات آن یکی از افتخارات بزرگ ملت ایران است و  ما الان هر جا راه می رویم سرمان را بالا می گیریم. مردم، کشور را سربلند کردند و بواسطه این همراهی جمهوری اسلامی ایران الان سربلندتر از قبل شده است.

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر برخی از این کشورهای غربی و اروپایی و خود آمریکا به رغم تمامی امکانات، این همه مرگ و میر کرونا دارند، اما وقتی می بینیم کرونا در کشورمان به این حد کاهش یافته است و مردم به راحتی می توانند سفر بروند و کارهایشان را انجام دهند، این باعث افتخار ماست.

  پزشکان حاضر در ژنو اعلام کردند نرخ واکسیناسیون کووید ۱۹ باید روی ۶۰ درصد باشد تا ایمنی جمعی ایجاد کند این در حالیست که به گفته وزیر بهداشت ۷۵ درصد مردم کشورمان واکسن زنده اند و ایران جزو کشورهای بسیار پیشرو در این زمینه است.

  عین اللهی گفت: زیرساخت‌های بومی مهیا شده برای تولید واکسن کرونا در کشور می‌تواند در مقابل دیگر تهدیدات بهداشتی نیز به کار آید از جمله بیماری ” آبله میمون”.

  بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، دیدار با معاون رئیس جمهور سوئیس از دیگر برنامه‌های روز نخست وزیر بهداشت در ژنو بود.

  عین‌اللهی از سفر هیات سوئیسی به ایران تا سه ماه آینده خبر  داد تا درباره دارو، تجهیزات پزشکی و بحث‌های اقتصادی مذاکره ادامه یابد.

  هفتادو پنجمین مجمع بهداشت جهانی (WHA) با شعار ” سلامت برای صلح، صلح برای سلامت” تا ۷ خرداد در مقر اروپایی سازمان ملل ادامه دارد.

  انتخاب دبیرکل سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای پنج سال آینده از دستور کارهای مجمع بهداشت جهانی است.

  با فروکش کردن نسبی کرونا؛ مجمع  جهانی سلامت پس از سه سال وقفه، از روز گذشته با حضور وزرای بهداشت تمامی کشورهای جهان در ژنو سوئیس آغاز به کار کرد.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز