• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ | کد خبر : 43481
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۳ هزار دستگاه از آمبولانس های کشور فرسوده هستند
  دیبا:رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: در زمان حاضر سه هزار دستگاه از آمبولانس‌های کشور فرسوده هستند و باید از ناوگان خارج شوند که باید در یک فرآیند سه تا چهار ساله این کار انجام شود.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، دکتر جعفر میعاد فر افزود: با توجه به ضرورت و با پیگیری انجام شده امسال با دستور رئیس جمهور مجوز خرید حدود هزار دستگاه آمبولانس جدید برای اورژانس کشور صادر شده است.

  وی بیان کرد: در همین ارتباط نشست‌هایی با رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شده و تا پایان سال خبرهای خوبی در زمینه تامین آمبولانس اعلام می‌شود.

  میعادفر اضافه کرد: امروز مهمترین دغدغه مسئولان کشور در بخش اورژانس، خرید آمبولانس است و رئیس‌جمهور، رئیس مجلس و وزیر بهداشت بر نوسازی ناوگان اورژانس تأکید دارند.

  رئیس سازمان اورژانس کشور درباره ایجاد ساختمان برای پایگاه‌های کانکسی استان بوشهر گفت: برای ساخت و تأمین پایگاه‌ها باید از اعتبارات کشوری که به دانشگاه علوم پزشکی تخصیص می یابد، اعتبارات استانی و حوادث، کمک خیران و بخشی از آن نیز از شرکت‌های صنعتی فعال در این استان که باید حق آلایندگی پرداخت کنند، تامین شود.

  میعادفر یکی از مسائل اورژانس استان بوشهر را نبود ساختمان مرکزی مناسب عنوان کرد و افزود: اورژانس این استان باید دارای ساختمان مرکزی باشد اما این استان از ساختمان مناسبی برخوردار نیست و این موضوع، طرح یکپارچه‌سازی را با تأخیر روبرو کرده است.

  وی ادامه داد: باید در فرآیندی ۲ ساله ساخت ساختمان مرکزی اورژانس استان بوشهر انجام شود.

  رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: تعمیرات و بهسازی پایگاه‌های اورژانس بخشی از نیازها و درخواست‌های کارکنان این مجموعه است که باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

  وی ادامه داد: اعتبارات لازم برای ساخت ساختمان اورژانس استان بوشهر باید از سازمان اورژانس کشور و بودجه استانی تأمین شود تا بتوانیم فضای مناسبی برای خدمت‌رسانی بهتر و با سرعت بالا به آسیب‌دیدگان و بیماران داشته باشیم.

  میعادفر درباره تقویت اورژانس هوایی در استان بوشهر بویژه در جزیره خارگ گفت: برای تقویت اورژانس هوایی تفاهم‌هایی امضا شده است و در این استان هر مسئولی که می‌تواند باید برای این موضوع مهم کمک و هم‌افزایی کند.

  وی ادامه داد: البته با دستور رهبر معظم انقلاب و رئیس ستادکل نیروهای مسلح نیروهای نظامی بخوبی در موضوع اورژانس هوایی وارد عمل شده اند.

  رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه اورژانس هوایی در حوادث ترافیکی جاده‌ای بسیار یاری‌رسان است گفت: بوشهر استانی ویژه‌ای است و باید خدمات اورژانس هوایی در آن وجود داشته باشد

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز