• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ | کد خبر : 43368
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مردم احتمالا برای شهریور و مهرماه امسال در برابر کرونا واکسینه می شوند
  دیبا:وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تحلیل‌مان این است که امسال احتمالا برای شهریور و مهر مجددا برای واکسیناسیون علیه کرونا اعلام کنیم تا مردم مراجعه کنند و مجددا واکسینه شوند.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا ، بهرام عین‌اللهی افزود: برای این تزریق اصطلاح دز چهارم را به کار نمی‌بریم، تا وقتی که همه گیری وجود دارد، واکسیناسیون نیز ضروری است.

  وی اظهار داشت: بر این اساس مانند واکسن آنفلوآنزا که مردم سالانه برای تزریق آن مراجعه می‌کنند، اعلام می‌کنیم که مردم برای تزریق واکسن کرونا هم مراجعه کنند.

  عین‌اللهی تصریح کرد: البته واکسن آنفلوآنزا را به همه تزریق نمی‌کنند، بلکه اعلام می‌شود که تنها کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند، آن را تزریق کنند. چنین واکسیناسیونی در زمانی اتفاق می‌افتد که  از حالت همه‌گیری به حالت موضعی بدل شود. در حالی که درباره کرونا، از آنجایی که هنوز هم در حالت پاندمی قرار داریم، مجددا همه باید واکسن کرونا را تزریق کنند. زیرا سیستم ایمنی بدن با گذشت زمان در مقابل ویروس کاهش می‌یابد و باید مجددا سیستم ایمنی تقویت شود.

  به گزارش ایرنا، دبیر کمیته علمی کشوری کرونا امروز دوشنبه با بیان اینکه میزان بستری و مرگ و میر بیماران کووید۱۹ در ایران کاهش یافته است، گفت: هنوز شاخص RE یا میزان انتقال عفونت از یک فرد مبتلا به دیگر افراد جامعه با وجود رعایت پروتکل ها و واکسیناسیون، به عدد یک و کمتر از آن نرسیده که نشان دهنده چرخش کرونا در کشور است.

  حمیدرضا جماعتی تاکیدکرد: در این شرایط که هنوز هم شاهد چرخش ویروس کرونا در جامعه هستیم، باید کماکان به رعایت پروتکل های بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون به ویژه نوبت سوم واکسن توجه کنیم.

  طبق اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ نفر بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند و مجموع جانباختگان به ۱۴۰ هزار و ۸۵۴ نفر رسید.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز