• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ | کد خبر : 43348
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  سفارش واکسن برای ۸۰ میلیون نفر ارائه شده است
  دیبا:معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه پیش‌بینی می کنیم امسال کل جمعیت یک بار دیگر باید واکسیناسیون شوند، گفت: در سال جدید سفارش واکسن برای ۸۰ میلیون نفر به طور مجدد ارائه شده است.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، کمال حیدری روز پنجشنبه در گفت و گویی خبری درباره وضعیت موجودی واکسن درکشور اظهار کرد: برای واکسیناسیون حدود ۵۰ میلیون نفر، واکسن در کشور موجود است و پیش‌بینی می کنیم که امسال کل جمعیت یک بار دیگر باید واکسیناسیون شوند.

  وی افزود: افرادی که امسال باید واکسن بزنند و همچنین کسانی که دُزهای قبلی را هم دریافت کرده‌اند، در سال ۱۴۰۱ هم یک بار دیگر باید واکسن دریافت کنند که البته این موضوع را در زمان خودش اعلام می کنیم.

  معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: درحال حاضر به اندازه مصرف تا آخر سال واکسن در کشور وجود دارد و مشکلی در این خصوص نداریم. همچنین واکسن‌های داخلی هم به واکسن‌های قبل از تهیه شده اضافه شده است.

  حیدری ادامه داد: واکسن‌های داخلی پیشتر ۲۰درصد مجوز صادرات داشت که اکنون میزان صادرات بیشتر از پیش شده است.

  وی با بیان اینکه وزارت بهداشت در حال حاضر دغدغه عدم دریافت نوبت دز سوم واکسن افراد را دارد، گفت: از شهروندان درخواست می کنیم که برای دریافت نوبت سوم اقدام کنند، چرا که این ویروس رفتارهای ناشناخته و زیرگونه‌های متفاومت دارد و ممکن است که با موج بعدی مواجه شویم و با توجه به پایین بودن ایمنی جامعه زمان را از دست بدهیم.

  معاون بهداشت وزارت بهداشت عنوان کرد: پایین بودن ایمنی بدن با دریافت دُز یادآور تامین می شود، همچنین محدودیت‌های هوشمند برای افرادی لحاظ می‌شود که دُز سوم را دریافت نکرده اند. واکسیناسیون دُز سوم در سامانه ایران من ثبت می شود.

  به گزارش ایرنا، در طول ۲۴ ساعت منتهی به روز چهارشنبه، ۳۳ بیمار دیگر کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. مجموع واکسن های تزریق شده در کشور نیز به ۱۴۸ میلیون و ۱۳ هزار و ۲۱۷ دُز رسید.

  تا کنون ۶۴ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۸۲۴ نفر دُز اول، ۵۷ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۸۵۸ نفر دُز دوم و ۲۶ میلیون و ۶۳۶ هزار و ۵۳۵ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۴۸ میلیون و ۱۳ هزار و ۲۱۷ دُز رسید.

  در شبانه روز گذشته ۵۷ هزار و ۲۷۰ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

  در حال حاضر ۳۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۶۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۹۱ شهرستان در وضعیت زرد و ۵۴ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه ۲۸ آذر ماه مشاهده سویه امیکرون کرونا در ایران را تایید کرد.

  محققان آفریقای جنوبی این گونه‌ جدید ویروس کرونا را شناسایی کردند که با عنوان B.۱.۱.۵۲۹ شناخته می‌شود و دارای جهش‌های چندگانه است. سازمان بهداشت جهانی، این گونه جدید را به عنوان یک گونه نگران کننده معرفی و بر اساس ترتیب الفبای یونانی، آن را «امیکرون» نام‌گذاری کرده است.

  کرونا تاکنون چهار جهش ژنتیکی خطرناک شامل آلفا، بتا، گاما و دلتا داشته و امیکرون جدیدترین نسخه جهش یافته این ویروس است.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز