• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ | کد خبر : 43315
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  سیاستگذاری برای پیشگیری و بهداشت از مهمترین شاخص‌های توسعه سلامت است
  دیبا:وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی به مناسبت روز جهانی بهداشت نوشت: توجه به سبک زندگی سالم و مشارکت مردم، افزایش خودمراقبتی، توجه به اقتصاد سلامت، عدالت در سلامت و سیاستگذاری مبتنی بر پیشگیری و بهداشت مهمترین شاخص های توسعه سلامت هستند.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا ، بهرام عین اللهی در این پیام آورده است: ۱۸ فروردین، هر سال به عنوان روز جهانی بهداشت به ابعاد مهم بهداشت جهانی در سطح کشورها می پردازد. تمام محافل سیاستگذاری سلامت بر این باورند، راه حل مشکلات نظام سلامت از معبر بهداشت و توسعه خدمات بهداشتی می گذرد. توجه به سبک زندگی سالم و مشارکت مردم، افزایش خودمراقبتی، توجه به اقتصاد سلامت، عدالت در سلامت و سیاستگذاری مبتنی بر پیشگیری و بهداشت، مهمترین شاکله های توسعه سلامت هستند.

  در جمهوری اسلامی ایران نیز، برنامه های بخش بهداشت طی سالهای متمادی به عنوان موفق ترین بخش های نظام سلامت مطرح بوده است و همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید فرمودند، برنامه ی نظام سلامت دولت سیزدهم، تحقق عدالت در سلامت و تقویت شبکه های بهداشت کشور خواهد بود تا بتوانیم در تمام حوزه های بهداشتی، شاهد پیشرفت و توسعه باشیم.

  جامعه خدوم بهداشت ایران در روستاها و شهرهای کشور به عنوان اصلی ترین متولیان ارائه خدمات بهداشت در کشور، از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون دستاوردهای متعددی در زمینه های مختلف سلامت برای کشور رقم زده اند و منجر به سربلندی کشور عزیزمان شدند. در ایام پاندمی کووید ۱۹ نیز، همپا با تلاشگران و جهادگران عرصه درمان، جامعه بهداشت ایران نیز ضمن تقدیم شهدای گرانقدر برای سلامت مردم، توانستند در ابعاد مختلف، در خطه اول مبارزه با این بیماری تلاش کنند. به طوریکه ضمن توجه به رعایت پروتکل ها در صنایع و محیط های مختلف، در گام اخیر، نیروهای خدوم بخش بهداشت توانستند میلیون ها دُز واکسن را در شرایط کاملا ایمن و تخصصی در کنار سایر گروههای جهادی و همیار سلامت، به مردم ایران تزریق کنند که باعث کاهش بروز بستری، ابتلا و فوت در هموطنان شد.

  اینجانب ضمن تبریک روز جهانی بهداشت به تمام جامعه بهداشتی کشور و درود به شهدای گرانقدر این حوزه، برای تمام تلاشگران عرصه بهداشت آرزوی سلامتی و شادکامی دارم و امیدواریم بتوانیم در جهت تحقق مطالبات، تقویت جایگاه نیروهای بخش بهداشت و توجه به توسعه خدمات بهداشتی با کیفیت برای مردم ایران طی سال ۱۴۰۱ گام برداریم.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز