• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۴ فروردین ۱۴۰۱ | کد خبر : 43221
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رئیس هلال احمر: مسافران داروهای ضروری را همراه و در دسترس داشته باشند
  دیبا:رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه مردم در سفر حتما داروهای خود را همراه و در دسترس داشته باشند گفت: اگر مسافری داروی خواب‌آور استفاده می‌کند، به هیچ وجه رانندگی نکند و حتما از افراد سالخورده و مادران باردار بیشتر مراقبت شود.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، پیرحسین کولیوند  در جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که با حضور علی اصغر شالبافیان رئیس ستاد و علی دارابی قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حضور داشت گفت: فعالیت همه دستگاه‌ها در ستاد هماهنگی خدمات سفر باید مایه آسایش و آرامش مردم و مسافران نوروزی شود. این سفرها باعث ایجاد شور و نشاط اجتماعی می‌شود که مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهوری است.

  رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: جمعیت هلال احمر با افزایش ۱۰۰ درصدی پایگاه‌های خود وظایف خود را در نوروز ۱۴۰۱ پیش گرفته است و خدمتگزار مسافران است. پایگاه‌های موقتی در ۳۰ کیلومتری هر شهر که ۶۰ درصد تصادفات در همین محدوده اتفاق می افتد، ایجاد کردیم. این پایگاه‌ها با توجه به آمار سال‌های گذشته (گزارش پلیس راهور) راه‌اندازی شده تا مسافران با استراحت کامل بتوانند به راه خود ادامه دهند و از حوادث جاده‌ای جلوگیری شود.

  بیشتر مراجعه‌ها به پایگاه‌ها سلامت برای علائم گوارشی ناشی از غذای نامناسب است

  کولیوند بیان کرد: پایگاه‌های بسیاری در مناطق حادثه‌خیز احداث شده تا به مردم و مسافران در صورت بروز حادثه خدمات ارائه شود. بانوان داوطلب بسیاری که آموزش دیده‌اند به همکاران من در هلال احمر کمک می‌کنند. پایگاه‌های سلامت هلال احمر برای پیشگیری و سنجش بیماری کووید فعال هستند که خوشبختانه طی این چند روز افراد کمی برای بیماری کووید به این مراکز مراجعه کرده‌اند. بیشترین مراجعه بابت بیماری‌های گوارشی بوده که به دلیل تغذیه نامناسب در رستوران‌های بین شهری بوده است که با نظارت‌های بیشتر در روزهای آینده این آمار کمتر خواهد شد.

  رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: مردم در سفر حتماً داروهای خود را  همراه و در دسترس خود داشته باشند. اگر مسافری داروی خواب‌آور استفاده می‌کنند، به هیچ وجه رانندگی نکند. حتماً از افراد سالخورده و مادران باردار بیشتر مراقبت شود. و در ابتدای سفر و حین سفر به شرایط جوی و تغییرات آب وهوا که اطلاع رسانی می‌شود توجه ویژه کرده و به هشدارهای هواشناسی توجه کنند.

  جلسات ستاد هماهنگی سفر در طول سال برگزار شود

  کولیوند گفت: امیدوارم در طول سال جلسات ستاد هماهنگی سفر تشکیل شود و بتوانیم به مسافران در طول سال خدمت‌رسانی کنیم. مسئولان وزارت میراث فرهنگی زحمات زیادی برای این ستاد کشیده اند. جمعیت هلال احمر علاوه بر مسائل امداد و نجات در حوزه فرهنگی و آموزشی و سلامت هم پیشگام است.

  رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: جوانان که اصلی‌ترین سرمایه هلال احمر هستند، طی این ماه‌ها با شور و نشاط به صورت جهادی کار کرده‌اند. هم‌افزایی خوبی انجام شده که حاصل تلاش ستاد هماهنگی خدمات سفر بوده است. باید در همین چارچوب همه با هم همدل، همفکر، پرشور و پرنشاط برای خدمت رسانی به مردم کار کنیم و این خدمات همچنان تداوم داشته باشد.

  کولیوند اظهار کرد: طی سفری که به استان قزوین داشتم، در بین راه در شهرستان ساوجبلاغ دیدم که مکان‌های گردشگری کمتر شناخته شده به خوبی توسط راهنمایان گردشگری وزارت میراث فرهنگی به مسافران معرفی می‌شود و مردم هم استقبال می‌کردند.

  وی گفت: مسافران باید به توصیه‌های مراقبت و سلامت و همچنین قوانین راهنمایی و رانندگی بیشتر توجه کنند، همچنین بر اساس اطلاعاتی که به آنها داده می شود سفر خود را مدیریت کنند.

  کولیوند گفت: همدلی، همراهی و هم افزایی خوبی میان دستگاه‌ها ایجاد شده و این شور و نشاط قابل قدردانی است و باید این رویکرد در طول سال برای خدمات سفر حفظ شود.

  افزایش ۱۰۰ درصدی پایگاه های هلال احمر در کشور

  رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه همچنین به افزایش صد درصدی پایگاه های هلال احمر در سراسر کشور در نوروز ۱۴۰۱ اشاره کرد و گفت: تقریبا در ۳۰ کیلومتری شهرها که ۶۰ درصد تصادفات رخ می‌دهد با همکاری وزارت میراث فرهنگی امکانات فرهنگی برای مسافران و فرزندانشان مهیا کردیم تا دقایقی را بایستند و استراحت کنند.

  کولیوند تاکید کرد: مسافران علاوه بر رعایت کامل و دقیق قوانین راهنمایی رانندگی در جاده‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی کرونا در طول سفر و توجه به تغییرات هواشناسی، در مورد خوراکی‌ها و غذاهایی که بین راه مصرف می‌کنند هم بیشتر دقت کنند

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز