• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۱ | کد خبر : 43212
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  هموطنان در صورت بروز حادثه با ۱۱۲ تماس بگیرند
  دیبا:رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به استقرار ۱۴۰۰ پایگاه عملیاتی امداد و نجات گفت: هموطنان در صورت بروز حوادث می‌توانند با شماره ۱۱۲ ندای امداد تماس بگیرند.

  به‌ گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا ، مهدی ولی‌پور گفت: در راستای جلساتی که با محوریت ستاد هماهنگی خدمات سفر در حوزه امداد و نجات برگزار شد، ۱۴۰۰ پایگاه، پست موقت، سیار و مراکز عملیاتی امداد و نجات و ۳۱۳ پست ایمنی و سلامت در مبادی ورودی شهرها راه‌اندازی شده که در سطح کشور با محوریت ایمنی، سلامت و توصیه‌های بهداشتی و با هدف کاهش حوادث و سوانح احتمالی به مردم خدمات ارائه می‌کنند.

  وی افزود: حدود ۲۰ هزار نفر از همکاران و داوطلبان در سراسر کشور آماده ارائه خدمات هستند همچنین سه هزار خودرو امداد و ۱۹ فروند بالگرد برای حوادث احتمالی در سطح کشور آماده امداد هستند.

  رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر تصریح کرد: همه ماموریت‌های سازمان امداد و نجات هلال احمر در حوادث جاده‌ای و ترافیکی روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه ۵۱ مورد بوده که نسبت به سال گذشته رشد ۲۴ درصدی داشته است.

  وی ادامه داد: همچنین در این روز (چهارشنبه) ۲۵ نفر مصدوم به مراکز درمانی منتقل شدند که نسبت به سال گذشته ۶۷ درصد رشد داشته است.

  ولی‌پور ادامه داد: ۱۴ نفر خدمات امداد سرپایی و ۱۲ مورد عملیات نجات فنی و ۱۰ نفر رهاسازی مصدوم را در روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ داشتیم و بیشترین امداد و نجات جاده‌ای مربوط به استان اصفهان با پنج مورد و کرمان با چهار مورد بوده است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز