• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ | کد خبر : 43018
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  حمایت همه جانبه از مبتلایان بیماری‌های نادر دغدغه وزارت بهداشت است
  دیبا:وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حمایت همه جانبه از مبتلایان به بیماریهای نادر یکی از مهمترین دغدغه های وزارت بهداشت است.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا ، در متن پیام بهرام عین اللهی به مناسبت روز جهانی بیماریهای نادر ( ۲۸ فوریه) آمده است: در تقویم جهانی سلامت ۲۸ فوریه به عنوان روز جهانی بیماری های نادر نامگذاری شده است، بیماری هایی که اگر چه تعداد کمی از جمعیت جهانی به آن مبتلا هستند اما مبتلایان و خانواده های آنها در مسیر کنترل و درمان این بیماری ها رنج فراوان و هزینه های زیادی را متحمل می شوند.

  وزیر بهداشت در این پیام تصریح کرده است: از آنجا که ریشه بسیاری از این نوع بیماری ها، ژنتیکی و وراثتی است، هنوز علل و عوامل ایجاد تعدادی از آنها ناشناخته است و درمان های قطعی برای این بیماری ها وجود ندارد و غالبا بیماران تحت درمان های علامتی یا حمایتی قرار می گیرند.

  در ادامه پیام دکتر عین اللهی آمده است: حمایت همه جانبه از مبتلایان به بیماری های نادر پیوسته یکی از مهمترین دغدغه های وزارت بهداشت بوده است، پوشش بیمه ای داروهای مورد نیاز، تامین دارو و ملزومات مورد نیاز بیماران، حمایت روانی و اجتماعی از خانواده ها، عمده ترین فعالیت هایی است که باید در راستای کاهش نگرانی این بیماران صورت گیرد و وزارت بهداشت علی رغم همه مشکلات و چالش ها در این راستا گام های موثری برداشته و همچنان برای فراهم آوردن زمینه خدمات بیشتر به این بیماران و خانواده های آنها تلاش می کند.

  وزیر بهداشت در پایان ابراز امیدواری کرده است که با تلاش دانشمندان و پژوهشگران، زمینه شناخت و درمان قطعی این بیماری ها در جهان و کشور فراهم شود و مبتلایان به بیماری های نادر بتوانند با امید و آرامش به زندگی خود ادامه دهند

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز