• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۶ دی ۱۴۰۰ | کد خبر : 42623
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  خدمات دانش‌بنیان محور توسعه و رشد اقتصادی آذربایجان‌شرقی است
  دیبا:رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه خدمات دانش‌بنیان محور توسعه و رشد اقتصادی استان در آینده است، گفت: مدیریت و سیاستگذاری اصولی لازم است تا به خدمات دانش‌بنیان، تحقیق و توسعه، اشتغال و رشته‌های دانشگاهی ما جهت دهد

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا،داود بهبودی در جلسه تدوین و نهایی‌سازی برنامه‎ های رشد اقتصادی استان در حوزه ICT ( ارتباطات و فناوری اطلاعات ) اظهار کرد: سهم بخش کشاورزی در اقتصاد آذربایجان شرقی هشت درصد، صنعت و معدن ۴۰ درصد و خدمات ۵۲ درصد است.

  وی گفت: در کشورهای پیشرفته ۸۰ درصد ارزش افزوده متعلق به بخش خدمات، حدود ۱۷ درصد در بخش صنعت و چند درصدی هم در بخش کشاورزی است؛ البته محتوای خدمات در کشور ما با کشورهای پیشرفته تفاوت بسیاری دارد.

  وی ادامه داد: توجه به توسعه در بخش‌هایی مثل کشاورزی و صنعت در افق میان‌مدت مدنظر بوده و به طور قطع محور توسعه آذربایجان شرقی در آینده بخش خدمات دانش بنیان است که در این ارتباط اداره کل ICT، پارک علم و فناوری، دانشگاه و سایر بخش‌ها وظیفه‌مند هستند.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: موضوعیت منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی از لحاظ حقوقی کل پهنه شهر تبریز را در برمی‌گیرد و باید مشمول معافیت‌های مالیاتی شود؛ اگر چنین نیست کوتاهی از مجموعه مدیریتی استان است که پیگیر جدی ماجرا نبوده‌اند.

  وی گفت: در واقع مجوز منطقه ویژه علم و فناوری را برای کل پهنه تبریز دریافت کرده ‎ایم؛ اما تا کنون نتوانسته‌ایم از این فرصت ارزشمند در جهت توسعه استان، ایجاد اشتغال و خلق ثروت و ارزش افزوده به نحو احسن بهره ببریم.

  بهبودی ادامه داد: حتی کانون‌های هفده‌گانه علم و فناوری در شهرستان‌های استان هم از این مزیت‌های حقوقی برخوردار هستند ولی در عمل اتفاق خاصی نمی‌افتد.

  در این جلسه مدیر کل ICT استان و رئیس پارک علم و فناوری تبریز به ارائه گزارشات مربوطه در مورد طرح های رشد هشت درصدی اقتصاد در حوزه علم و فناوری و خدمات دانش‌بنیان پرداختند.

  مطالب پیشنهادی

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز