• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۳ دی ۱۴۰۰ | کد خبر : 42509
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  پیش‌بینی شدت کرونا در مبتلایان با استفاده از شاخص‌های خونی
  دیبا:محققان موفق به شناسایی شاخص‌هایی منحصربه فرد در خون شده‌اند که با موارد شدید و مرگبار ابتلا به کرونا مرتبط است و پزشک با استفاده از آن می‌تواند راهکارهای موثری برای نجات بیمار اتخاذ کند.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه یورک با همکاری محققان دانشکده ریاضی، نمونه خون بیش از ۱۶۰ بیمار مبتلا به کووید را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

  بر اساس آمار حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد مبتلایان به کرونا علائم خفیفی را تجربه می‌کنند و ۱۰ تا ۲۰ درصد با علائم شدید و تهدیدکننده مواجه هستند.

  بررسی نمونه خون مبتلایان به کرونای شدید نشان می‌دهد خون آنان دارای نشانگرهای منحصر به فردی است.

  در این مطالعه محققان سطوح پروتئین‌های سایتوکین و کموکین را در نمونه خون بیماران اندازه‌گیری کردند.

  این پروتئین‌ها منجر به تحریک واکنش ایمنی شدید در مبتلایان به کرونا می‌شود. یکی دیگر از فاکتورهایی که در نمونه‌های خون مورد ارزیابی قرار گرفت، میکرو آران‌ای بود که وضعیت بافت‌های بیمار را نشان می‌دهد و شاخص خوبی برای تشخیص پیشرفت بیماری است. محققان بر این باورند با بررسی این فاکتورها می‌توان پیش‌بینی کرد که بیمار علائم شدید یا خفیفی را تجربه خواهد کرد.

  با استفاده از این مطالعه پزشک می‌تواند با انجام یک آزمایش ساده خون، شدت بیماری را پیش‌بینی کند و با انتخاب یک پروتکل درمانی موثر و متناسب با وضعیت بیمار، جان او را نجات دهد

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز