• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲ دی ۱۴۰۰ | کد خبر : 42497
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  افزایش بی‌اعتمادی به واکسن در آمریکا در بحبوحه گسترش اومیکرون
  دیبا: پایگاه خبری اکسیوس با اشاره به گسترش سریع سویه اومیکرون در آمریکا نوشت: نظرسنجی های جدید در این کشور حاکی از افزایش بی اعتمادی به کارزار واکسیناسیون دولت بایدن است که می تواند چالش ها در کنترل همه‌گیری کووید-۱۹ را تشدید کند.

  به گزارش  پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، براساس داده‌های یکساله از نظرسنجی انجام شده توسط شرکت تحقیقات جهانی “ایپسوس” و پایگاه خبری “اکسیوس”، اعتماد آمریکایی‌های واکسینه نشده به دولت فدرال در طول سال ۲۰۲۱میلادی کاهش یافته و همین امر چالش‌ها در کنترل همه‌گیری را تشدید کرده است.

  براساس نتایج این نظرسنجی و با توجه به بررسی های انجام گرفته، پیامدهای این بی اعتمادی بسیار فراتر از خودداری از تزریق واکسن است. در نظرسنجی های انجام گرفته در طول یکسال گذشته، آمریکایی‌هایی که واکسینه نشده اند، تعاملات اجتماعی خود را محدود نکرده و در خارج از خانه هم از ماسک استفاده نمی کنند؛ موضوعی که در افزایش شمار مبتلایان به کووید-۱۹ تاثیر بسزایی داشته است.

  در این میان جمهوری‌خواهان و سیاه‌پوستان آمریکایی دو قشری هستند که به‌طور نامتناسب جمعیت واکسینه نشدگان را تشکیل می‌دهند. در این میان سیاهپوستان آمریکایی سطوح بسیار بالاتری از استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و اعتماد به دولت فدرال را بدون توجه به وضعیت واکسیناسیون گزارش کرده اند. این نشان می‌دهد که آنها ویروس گرونا را جدی می‌گیرند، حتی در شرایطی که بسیاری از آنها با تردید نسبت به واکسن، از واکسیناسیون خودداری کرده اند.

  در مقابل، جمهوری خواهان به مراتب کمتر از ماسک استفاده کرده و جمعیت قابل توجهی از آنها اعلام کرده اند که به زندگی عادی پیش از همه گیری کووید-۱۹ بازگشته اند.

  ۸۱ درصد از سیاهپوستان آمریکایی که از واکسن زدن خودداری کرده اند در مقابل ۳۴ درصد از آمریکایی‌های سفیدپوست واکسینه نشده، گفته اند که در نیمه دوم سال جاری در برخی مواقع یا تمام اوقات بیرون از خانه از ماسک استفاده می‌کردند.

  بنابراین باتوجه به نتایج بدست آمده از این نظرسنجی و باتوجه به گسترش سریع سویه اومیکرون در آمریکا به نظر می رسد، گروه هایی که قرار است بیشترین ضربه را از انتشار سویه جدید ببینند، جمعیت قابل توجهی از سفیدپوستان و واکسینه نشدگان هستند که اساسا اقدامات احتیاطی را متوقف کرده و به زندگی عادی خود بازگشته اند. آنها احتمالا درصد بیشتر مبتلایان و به طور بالقوه بالاترین تعداد تلفات را تشکیل خواهند داد.

  براساس آخرین آمار منتش شده تا به امروز بیش از ۵۲ میلیون و ۲۵۳ هزار نفر در آمریکا به کووید-۱۹ مبتلا شده و از این میان بالغ بر ۸۳۰ هزار و ۹۹۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

  با گذشت یک سال از آغاز واکسیناسیون کرونا در آمریکا تاکنون ۶۱.۷ درصد جمعیت این کشور هر دو دز واکسن خود را دریافت کرده اند.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز