• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ | کد خبر : 42413
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  میزان سرایت «اومیکرون» ۵۰۰ درصد بیشتر از سویه دلتای کروناست
  دیبا: اگرچه سازمان جهانی بهداشت هنوز جزئیاتی از میزان سرایت سویه اومیکرون ویروس کرونا را اعلام نکرده، یک متخصص بیماری‌های همه‌گیر احتمال داد که میزان سرایت این سویه نسبت به سویه دلتا ۵۰۰ درصد بیشتر باشد.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از  ایرنا،  سنبله پروتئین ویروس کرونا در سویه جدید ۳۲ جهش داشته و بیم آن می‌رود که مصونیت ناشی از واکسیناسیون و ابتلا به بیماری را دور بزند.

  دکتر اریک فیگل-دینگ (Eric Feigl-Ding) متخصص بیماری‌های همه‌گیر و عضو ارشد فدراسیون دانشمندان آمریکا در توییت‌هایی گمانه‌زنی کرد که اومیکرون ۵۰۰ درصد مسری‌تر از سویه دلتا باشد.

  پیش‌تر مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های اروپا نیز در برآوردی از تهدید سویه جدید ویروس کرونا هشدار داد که اومیکرون خطر «زیاد تا بسیار زیادی» علیه این قاره به شمار می‌رود.

  با این وجود، در این گزارش آمده که هنوز «شک و تردیدهای فراوانی در مورد میزان سرایت، کارایی واکسن، خطر ابتلا مجدد و دیگر خصوصیات این سویه جدید وجود دارد.»

  سازمان جهانی بهداشت جمعه‌شب (۵ آذر) حرف یونانی اومیکرون را به سویه جدید کرونا که در آفریقای جنوبی شناسایی‌شده، اختصاص داد و آن را نگران‌کننده خواند. این نهاد وابسته به سازمان ملل اعلام نظر در مورد میزان سرایت این سویه و مقاومت آن در برابر واکسیناسیون را به هفته‌های بعد موکول کرد.

  در پی انتشار این خبر، کشورهای رو به افزایشی تدابیری علیه رفت‌وآمد به کشورهای جنوب آفریقا اتخاذ کرده‌اند.

   

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز