• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ | کد خبر : 42329
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تفاهم نامه همکاری مابین اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری و مرکزحمایتی تولدی دوباره (کوثر)
  دیبا:تفاهم نامه همکاری مابین اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری و مرکزحمایتی تولدی دوباره (کوثر) به امضا رسید.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از امور ارتباطات اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، محمد حسین حسن زاده ضمن بازدید از مرکز حمایتی تولدی دوباره و دیدار با مدیر این مرکز در جریان پیشرفت و توسعه بافت فیزیکی این مجموعه قرار گرفت و بیان نمود: در راستای مقابله با خطرات و آسیب های ناشی از مواد مخدر و روانگردان با بهره گیری از امکانات دولتی و غیر دولتی و با تاکید بر باورهای دینی مردم و اقدامات فرهنگی، هنری، ورزشی، آموزشی و تبلیغاتی در محیط خانواده و اعلام آمادگی این محموعه حمایتی در جهت ارائه خدمات حمایتی و قابلیت های بالقوه و بالفعل پرسنل و مدیریت توانمند کانون حمایتی تولدی دوباره و بویژه با رویکرد اشتغال زایی بهبود یافتگان ازاعتیاد، این تفاهم نامه تنظیم گردید .
  وی با تاکید بربخش دیگری از مراحل فرایند اجرای تفاهم نامه اذعان داشت: اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری بر اساس رسالت مدنی خود یکی از متولیان سلامت در جامعه به شمار میرود و بر این اساس در حوزه های مختلف مسائل اجتماعی و مقابله با اعتیاد پیشتاز بوده و شبانه روز در حال فعالیت است.
  حسن زاده در ادامه بیان نمود: همه افراد کارتن خواب را نمیتوان معتاد خواند و در اصل این مسئله به وضوح اثبات گردیده است و چه بسا این شرایط به دلیل مشکلات مختلف از جمله ورشکستگی و یا اختلافات خانوادگی حادث شود.
  وی به افزایش آمارمعتادان درمحیط های کاری اشاره نمود و تصریح نمود: متاسفانه استان آذربایجان شرقی یکی از نقاط بسیار اعتیاد خیز در واحدهای کارگاهی وکارگری در کشور بشمار میرود.
  مدیر کل سلامت شهرداری افزود: گشت های سیار خدمات شهری با شماره تماس ۱۳۷ در سطح شهر فعال هستند و در خصوص جمع آوری بی خانمان ها و معتادان سطح شهرفعالیت چشمگیری دارند و خصوصا در روزهای سرد سال در صورت وجود چنین افرادی با اطلاع رسانی شهروندان در هر نقطه از شهر آماده پذیرش و هدایت این افراد به مراکز حمایتی و مراقبتی ترک اعتیاد می باشند.

  گفتنی است، رفع مشکلات ناشی از اشتغال و ارتقا خدمات حمایتی در راستای مقابله با آسیب های ناشی از مواد مخدر از اهداف طرفین این تفاهم نامه است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز