• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ | کد خبر : 42242
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  کمبود پزشک مانع اصلی اجرای طرح نظام ارجاع است
  دیبا: مدیر کل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت ایران، کمبود پزشک را عمده‌ترین مشکل اجرای طرح نظام ارجاع دانست و بر لزوم همکاری سازمان نظام پزشکی برای جبران آن تاکید کرد.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا محمدرضا میرزایی روز شنبه در دهمین جلسه کارگروه نظام ارجاع در صندوق بیمه سلامت همگانی گفت: طرح نظام ارجاع در صندوق بیمه همگانی از حدود ۱۰ ماه قبل در ۴ استان کردستان، کرمان، یزد و چهار محال و بختیاری شروع و بعد از مقدمات کار مراحل ویزیت بیماران آغاز شد. در حال حاضر در ۴ استان کشور جمعیتی بالغ بر ۴۵۰ هزار نفر به ۴۰۰ پزشک انتصاب داده شده‌اند و ویزیت پایه در این استان‌ها از حدود ۸ ماه پیش آغاز شده است به طوری که تاکنون بیش از ۶۵ درصد از جمعیت ۴ استان ویزیت پایه شده‌اند.

  وی با تاکید بر اینکه در ۴ استان با کمترین مشکل فرآیند اجرای نظام ارجاع در حال پیگیری است، افزود: استان‌ها طی هفته‌های اخیر نسبت به پالایش جمعیت و رفع همپوشانی در حال اقدام هستند و بیمه شدگان صندوق بیمه همگانی که اعتبار دفترچه آنان به اتمام رسیده است، با مراجعه به پزشک خانواده ویزیت پایه شده، اطلاعات و مشخصات آنها اصلاح می‌شود و نهایتاً توسط اداره کل استان تمدید اعتبار می‌شوند.

  مدیرکل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت ایران همچنین بیان کرد: از سه ماه گذشته در ۶ استان دیگر از جمله استان همدان، لرستان، کرمانشاه، گلستان، کهگیلویه و بویراحمد و ایلام این اقدام آغاز شد به نحوی که در این استان‌ها برای حدود ۴۰۰ هزار نفر انتصاب به پزشک صورت گرفت و نزدیک به ۴۰۰ پزشک به عنوان پزشک خانواده طرف قرارداد شدند.

  به گفته میرزایی، در حال حاضر در ۱۰ استان نظام ارجاع اجرا می‌شود که حدود ۹۰۰ هزار نفر از جمعیت به حدود ۸۲۰ پزشک انتصاب پیدا کرده‌اند.

  وی افزود: با توجه به اینکه مشکلات اجرایی در ۴ استان به حداقل رسیده است، طرح نظام ارجاع در صندوق بیمه همگانی به صورت ملی از ابتدای مهر ماه به سایر استان‌ها ابلاغ شد تا در تمام کشور اجرایی شود تا فرآیند انتصاب جمعیت و انتخاب پزشک در این استان‌ها نیز صورت گیرد.

  میرزایی تاکید کرد: به دنبال اجرای موفق و کامل طرح نظام ارجاع در جمعیت صندوق بیمه همگانی کشور، سازمان بیمه سلامت ایران قصد دارد با ساز و کار بهتری در سایر صندوق‌ها نیز این طرح را اج

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز