• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ | کد خبر : 42197
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  آذربایجان شرقی از وضعیت قرمز کرونایی خارج شد
  دیبا: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تمامی شهرهای آذربایجان شرقی از وضعیت قرمز کرونایی حاکم بر این استان خارج شده اند.

  به گزارش  پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، در جدیدترین رنگ بندی استان ها و شهرستان های مختلف کشور، ۲ شهرستان تبریز و ملکان که تا روز گذشته در وضع قرمز کرونایی قرار داشتند، از امروز به شرایط نارنجی تغییر رنگ دادند و بر این اساس در حال حاضر هیچ یک از شهرهای آذربایجان شرقی وضعیت قرمز کرونایی ندارند.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مرکز آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه آمار ابتلا به کرونا در این استان سیر نزولی گرفته است، گفت: وضعیت بیماری کرونا در استان از نظر بروز بیماری و تعداد بستری‌ها و فوتی ها متناسب باهم در حال کاهش است.

  محمد حسین صومی با بیان اینکه آذربایجان شرقی از نظر میزان واکسیناسیون در کشور در صدر قرار دارد، اظهار داشت: بر اساس آخرین آمارها ۸۶ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۸۰ درصد سنین ۵۰ تا ۶۰ سال، ۷۲ درصد ۴۰ تا ۵۰ ساله ها و ۴۰ درصد ۱۵ تا ۱۸ ساله‌های استان واکسینه شده‌اند.

  وی جامعه هدف واکسیناسیون آذربایجان شرقی را سه میلیون نقر اعلام و اضافه کرد: واکسن سینوفارم و برکت برای تزریق دز اول و واکسن سینوفارم، برکت و آسترازنکا (برای دریافت کنندگان دز اول استرازنکا و اسپوتنیک) برای تزریق دز دوم در مراکز واکسیناسیون استان وجود دارد.

  صومی یادآوری کرد: ما در مقابل مردم استان متعهد هستیم که در کمترین زمان ممکن و طبق برنامه، واکسیناسیون را انجام دهیم و سعی داریم تا گروه‌های سنی جدید را بر اساس ارزیابی‌های انجام شده، در کمترین زمان ممکن اعلام کنیم.

  وی با بیان این‌که هم استانی‌های عزیز برای دریافت واکسن نیازی به ثبت نام در سامانه واکسیناسیون ندارند، افزود: برنامه واکسیناسیون در استان اندکی جلوتر از برنامه کشوری بوده و معمولا پیش از باز شدن سهمیه ثبت نام استان در این سامانه، واکسیناسیون گروه‌های مشخص شده در استان آغاز می‌شود.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز