• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ | کد خبر : 42149
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بازدید محمد حسین حسن زاده مدیر کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری از مرکز ماده ۱۵ و شیلترکوثر
  دیبا: مدیر کل سلامت وامور اجتماعی محمد حسین حسن زاده اظهار داشت: ایجاد و حمایت از گرمخانه ها از وظایف و مسئولیت های اجتماعی شهرداری است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از  امور ارتباطات اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، مدیر کل این اداره در طی بازدید از مرکز در حال تکمیل و شیلتر کوثرگفت: شهرداری تبریز از کلیه مراکز اجتماعی و ماده ۱۵ و ماده ۱۶ حمایت میکند و با همت متولیان امر و خیرین شهر از هم اکنون برای شب های سرد و حمایت از بی خانمان ها و موارد اضطراری تدارک و شرایط لازم را مهیا نموده و قطعا اجازه حضور کارتن خواب در سطح شهر و عادی انگاری و شکسته شدن قبح کارتن خوابی در سطح شهر را نخواهیم داد.
  حسن زاده یادآور شد: از برنامه های آتی شهرداری تبریز ایجاد و توسعه مراکز اقامتی شبانه و گرمخانه برای بانوان و خانواده هایی است که احتمالا به هر دلیلی مشکلی برایشان ایجاد شده است .
  محمد حسین حسن زاده تصریح نمود: با توسعه چنین مراکز اقامتی امکان آموزش، اشتغال، و حمایت از مددجویان بیش از پیش گسترده میشود و با این هدف امروز شاهد تجهیز و راه اندازی فضای بیشتر در این مرکز هستیم .
  مدیر کل سلامت شهرداری گفت: شهر تبریز در قیاس با دیگر شهرهای کشور جز استان های تراز اول در مسیر مقابله و کنترل مصرف مواد مخدر به شمار میرود و رتبه قابل قبولی دارد ولی به این معنا نیست که به دلیل موقعیت و اهمیت و عنایتی که به این شهر وجود دارد این نوع مراکز در آن ساخته نشود.
  حسن زاده همچنین تشریح نمود: معضل اعتیاد در جامعه به عنوان یک پدیده پیچیده و یک بیماری چند وجهی میتواند مشکلات زیادی برای امنیت، آرامش و ارزشهای اخلاقی و به ویژه سلامت روحی و جسمی جامعه ایجاد کند به همین دلیل روشهای مختلفی برای پیشگیری از شیوع این بیماری وجود دارد که تاسیس مراکز حمایتی و اقامتی و مراقبتی ترک اعتیاد یکی از اقدامات موثر انجام گرفته در طول این سالهاست.
  وی در خاتمه ضمن بازدید از واحدهای در حال تکمیل شیلتر و گرمخانه کوثر اذعان نمود: امسال نیز گرمخانه های ندای آرامش و کوثر آماده پذیرش مددجویان خواهد بود.
  شایان ذکر است مدیر کل سلامت وامور اجتماعی شهرداری از عموم همشهریان درخواست نمود در صورت مواجهه با کارتن خوابی و چهره اجتماعی ناشایست در شهر سریعا با مرکز فوریت های شهرداری با شماره ۱۳۷ تماس بگیرند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز