• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ | کد خبر : 42143
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نیاز به مساعدت و همراهی کم توانها برای حضور محسوس در جامعه 
  دیبا: مسئولین موسسه نابینایان بصیر با محمد حسین حسن زاده مدیر کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز دیدار کردند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از امور ارتباطات اداره کل سلامت وامور اجتماعی شهرداری در این جلسه محمد حسین حسن زاده پس از استماع توضیحات نماینده کانون نابینایان بصیر در جریان مشکلات و مسایل این قشر از جامعه قرار گرفت .
  مدیر کل سلامت شهرداری در این نشست که با
  رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید گفت: کم توانان و به ویژه نابینایان به نوعی نیازمند حضور و مساعدت در جامعه هستند و این اداره کل بصورت فراگیر و مستمر در راستای مرتفع نمودن مشکلات این عزیزان و ایجاد تسهیلات لازم از هیچ کوششی دریغ ننموده است.
  حسن زاده تصریح نمود: ایجاد بستر مناسب برای نابینایان از اهم وظایف سازمانهای ذیربط است تا این عزیزان هم از خدمات شهر و شهروندی بهره مند شوند.
  وی در این باره افزود: پرورش استعدادهای نابینایان با رویکرد توانمند سازی از طریق مهارت  آموزش و رفع نیازهای اجتماعی و اشتغال زایی با راه اندازی و توسعه بازارچه های خود اشتغالی از اولویتهای امور اجرایی شهرداری است .
  حسن زاده در خصوص تخصیص  فضای مناسب برای کلیه سازمانهای مردم نهاد بیان نمود: اختصاص مجموعه ای مناسب برای تمام سازمانهای مردم نهاد فعال با حفظ  همجواری و در شکل یک مجتمع جامع جهت تسهیل سازی کلیه امورات کم توانان عزیز از اهم تصمیمات شهرداری است که قبل از این نیز اقداماتی صورت گرفته و با تمام همت در حال پیگیری این موضوع هستیم .
  او همچنین اذعان داشت: طبعا حمایت های توانمند سازی بیشتر سطح قابلیت این قشر را ارتقا داده و علاوه بر خروج از دایره نیاز چتر حمایتی آنان در جهت اشتغال و دیگر حوزه ها تحت الشعاع ناتوانان دیگر خواهد بود.
  حسن زاده تاکید کرد: طبعا حمایت خیریه ها از سازمانهای مردم نهاد همسو با حوزه فعالیت خود گامهای موثری در شناسایی جامعه و نیازمندان کم توان خواهد بود که موسسه بصیر یکی از نمونه های بارز آن است .
  حسن زاده در خاتمه در آستانه روز جهانی عصای سفید و تبریک این روز به همه روشندلال از برگزاری مراسم ویژه ای به این مناسبت با مشارکت شهرداری و موسسه نابینایان بصیر خبر داد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز