• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ | کد خبر : 41505
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مردم چقدر از نحوه برگزاری مناظره ها رضایت دارند؟
  دیبا:نتایج یک افکارسنجی آنلاین در ایرنا نشان می دهد: ۶۶.۷ درصد پاسخگویان از نحوه برگزاری مناظره ها رضایت «کمی » دارند. همچنین ۶۶.۳درصد نیز معتقدند در خصوص مشکلات اصلی کشور چون تحریم و دغدغه های معیشتی مردم در مناظره ها «کم »‌ بحث شده است

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا،چندین دوره انتخابات ریاست جمهوری است که در زمان رسمی تبلیغات، داوطلبان برای جلب آرای مردم در مناظره هایی که صدا و سیما تدارک می بیند شرکت کرده و به پرسش های مجری پاسخ می دهند . در این دوره نیز تاکنون ۲ مناظره انتخابات با موضوعات «‌اقتصادی»‌ و «فرهنگی، اجتماعی و سیاسی» برگزار شد. در این راستا اداره کل پژوهش و بررسی‌های خبری ایرنا نظرسنجی آنلاین هفتگی خود را به موضوع «مناظره های انتخاباتی» اختصاص داد و از مخاطبان خود خواست تا در این مورد اعلام نظر کنند. پرسش های این نظرسنجی در روزهای ۱۸ تا ۲۲ خردادماه جاری روی سایت ایرنا قرار گرفت و حدود ۱۱ هزار و ۱۰۰ نفر در این نظرسنجی آنلاین شرکت کردند.

  خبرگزاری جمهوری اسلامی “ایرنا” در افکارسنجی آنلاین خود از مخاطبانش خواست تا اعلام کنند از نحوه برگزاری مناظره ها چقدر راضی هستند ؟۶۶.۷ درصد پاسخگویان از نحوه برگزاری مناظره ها رضایت «کمی » دارند. ۲۶.۳ درصد «تاحدی»‌ از مناظره ها رضایت داشتند و ۷ درصد رضایت خود را « زیاد »‌اعلام کردند.

  در این نظرسنجی چهار سوال؛ ۱- مناظره های انتخابات ریاست جمهوری را چقدر پیگیری می کنید؟ ۲- از نحوه برگزاری مناظره ها چقدر راضی هستید؟ ۳- به نظر شما کدام نامزد در این مناظره ها بهتر از بقیه ظاهر شد؟ ۴- از نظر شما در مناظره ها تا چه اندازه درخصوص مشکلات اصلی کشور چون تحریم و دغدغه های معیشتی مردم بحث شده است؟ مطرح شد.

  نتایج نشان داد؛ ۶۶.۳ درصد پاسخگویان معتقدند در خصوص مشکلات اصلی کشور چون تحریم و دغدغه های معیشتی مردم در مناظره ها «کم »‌ بحث شده است. از نظر ۲۵ درصد « تاحدی»‌در مورد این موضوعات بحث شده است . ۸.۷ صد نیز میزان بحث درمورد مشکلات اصلی کشور چون تحریم و دغدغه های معیشتی مردم را «‌زیاد»‌ دانستند.

  در پاسخ به سوال « به نظر شما کدام نامزد در این مناظره ها بهتر از بقیه ظاهر شد»؟ ۳۹.۸ درصد پاسخگویان «سیدابراهیم رییسی»‌ و ۲۶.۶ درصد «عبدالناصر همتی» را بهتر از بقیه در مناظره ها دانسته و آنها را انتخاب کردند. .

  همچنین «امیرحسین قاضی زاده هاشمی» با ۱۲.۵ درصد ، «علیرضا زاکانی»و «‌سعید جلیلی» هر کدام با ۶.۱ درصد ،‌ «‌محسن رضایی» با ۵.۳ درصد ‌،‌ «محسن مهرعلیزاده» با ۳.۶ درصد از سوی پاسخگویان انتخاب شده اند

  بر اساس این بررسی، ۳۹ درصد پاسخگویان اعلام کردند «زیاد»‌ پیگیر مناظره های انتخابات ریاست جمهوری هستند. ۳۶.۸ درصد «کم»‌ و ۲۴.۲ درصد میزان پیگیری خود را «تاحدی» بیان کردند

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز