• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ | کد خبر : 41429
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مشارکت گسترده در انتخابات سبب اقتدار نظام در عرصه بین‌الملل می‌شود
  دیبا:دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، به نگاه مقام معظم رهبری در مورد حضور حداکثری در انتخابات اشاره و خاطرنشان کرد: مشارکت گسترده در انتخابات، امروزه سبب اقتدار نظام اسلامی در عرصه بین‌الملل می‌شود

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبربه نقل از ایسنا،آیت‌الله رضا رمضانی به مناسبت سی ودومین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، اظهار کرد: امام راحل(ره) در ۱۰ سال مسئولیت رهبری نظام و امروز نیز خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری، اشتراکات زیادی در حوزه رهبری دینی و سیاسی انقلاب اسلامی داشته‌اند.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه امام(ره) و رهبری به معنای واقعی مؤمن به پروردگار بوده و بر توکل الهی تاکید داشتند، افزود: این رهبران جهان اسلام، به هدف و راهی که انتخاب کرده‌اند، مؤمن بوده و هستند.

  وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری نسبت به امت و ملت ایمان داشته و معتقد هستند، تصریح کرد: امام(ره) اعتقاد دارند که امروزه اسلام در عرصه سیاسی به لحاظ محتوایی و شکلی، برنامه دارد.

  آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه در گذشته دنیای بشری شامل دو جریان لیبرالیسم و کمونیسم بود که البته نگاه کمونیستی پس از ۷۰ سال به زباله‌دان تاریخ سپرده شد، خاطرنشان کرد: حامیان کمونیسم نتوانستند این تفکر را در جوامع بشری جا بیاندازند زیرا جدایی از خدا و دین بر خلاف فطرت بشر است.

  نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری معتقد به نظام سیاسی بودند، افزود: مردمی بودن و ساده زیستی، از مشترکات بین این دو رهبر دینی و سیاسی نظام جمهوری اسلامی بوده است.

  وی با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره) مردم را سرمایه اجتماعی می‌دانستند، خاطرنشان کرد: امام راحل(ره) مردم را ولی نعمت مسئولان بر می‌شمردند و به «میزان رای ملت است» اعتقاد داشتند.

  آیت‌الله رمضانی به نگاه مقام معظم رهبری در مورد حضور حداکثری در انتخابات اشاره و خاطرنشان کرد: مشارکت گسترده در انتخابات، امروزه سبب اقتدار نظام اسلامی در عرصه بین‌الملل می‌شود.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تاکید بر راهبرد مردم سالاری دینی توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، تصریح کرد: نباید نگاه خشک و کلیشه‌ای نسبت به دین داشته باشیم بلکه باید بدانیم که دین به انسان و جامعه انسانی، عزت می‌دهد.

  وی با اشاره به اینکه دین در حوزه فردی و اجتماعی به انسان، برتری فکری، اخلاقی و معنوی می‌دهد، تاکید کرد: جامعه مسلمان اگر به رفتارهای دینی و اسلامی عمل کنند، روز به روز به شوکت، عزت و سربلندی آنها افزوده می‌شود.

  آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه عقلانیت، معنویت، عدالت و مقاومت در برابر خودکامگی، عزت آفرین است، گفت: صداقت و اخلاق در مدیریت و سیاست غیر از مسائل امنیتی و نظامی باید سرلوحه امور باشد.

  وی در ادامه دشمن‌ستیزی را از امور مشترک دیگر در رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری دانست و گفت: زمانی مستشاران آمریکایی در کشور مصونیت داشتند ولی امروز انقلاب اسلامی باعث شده منافع جریان استکبار مورد خدشه قرار بگیرد.

  آیت‌الله رمضانی متذکر شد: انقلاب اسلامی ایران معادلات جریان و قدرت‌های استکباری را از بین برد و دشمنان از اقتدار نظام اسلامی واهمه دارند.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به مقاومت اخیر فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: هر جا مقاومت بیشتر خود را نشان دهد، دشمنان اسلام و بشریت، ضعیف‌تر می‌شوند.

  وی با بیان اینکه خیلی‌ها به دنبال ضربه زدن به مقاومت هستند، افزود: البته اسلام هیچگاه به دنبال جنگ نیست ولی اگر مورد حمله قرار بگیرد، دفاع یک امر لازم، عقلی، فطری و دینی است.

  آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه اسلام از زمان ظهورش به دنبال هدایت بشر به سمت حق و حقیقت و گریزان از باطل بوده است، خاطرنشان کرد: اسلام به دنبال این است که انسانی بر انسانی ظلم نکند و ظالم و مظلوم، حاکم و محکوم و برده و بنده، نداشته باشیم.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به وجود بردگی مدرن در دنیای امروز، اظهار کرد: جریان سلطه جهانی به دنبال این است که بشریت را بنده و برده خود کند؛ در پروتکل‌های ۲۴ گانه صهیونیست‌ها نیز به این موضوع پرداخته است.

  وی توجه به وحدت و اتحاد میان مسلمانان را از دیگر موارد مشترک امام و رهبری دانست و گفت: امروزه اگر بتوانیم امت اسلام را به لحاظ سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و… قوی‌تر کنیم، جلوی نفوذ قدرتمندان جهان گرفته می‌شود.

  آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه برگزاری کنفرانس اسلامی در تجمیع ظرفیت قدرت مسلمانان در جهان و منطقه تاثیرگذار است، گفت: باور امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب، ضرورت اتحاد و وحدت مسلمانان در قدرت فکری، اجتماعی، نظامی و معنوی است.

  نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور را از دیگر نکات مورد تاکید امام و رهبری برشمرد و گفت: این دو رهبر برجسته جهان اسلام، به دنبال این بودند که کشور ایران روز به روز قوی شود و این اقتدار با اراده جمعی و ایثار امت اسلام فراهم خواهد شد.

  وی در ادامه با تاکید بر اقتدار علمی و نظامی کشور، اظهار کرد: امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب معتقدند که ما می‌توانیم قدرت علمی، معنوی و اخلاقی منطقه باشیم و باید این موضوع را به خود بقبولانیم؛ باید ظرفیت‌ها را شناخته و شکوفا کنیم.

  آیت‌الله رمضانی تاکید بر اخلاق و معنویت را از دیگر اشتراکات حوزه رهبری دینی و سیاسی امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: در بیانیه گام دوم نیز بحث اخلاق و معنویت مورد اشاره قرار گرفته است.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه مبارزه با فساد، امر مشترک در مدیریت امام راحل(ره) و رهبری بوده و همه مردم باید طعم عدالت و مبارزه با فساد را بچشند، خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد باعث می‌شود تا عدالت در جامعه انقلابی ما تحقق پیدا کند.

  وی با بیان اینکه همه قوای سه گانه در حوزه خود باید در راه عدالت‌گستری و مبارزه با فساد تلاش کنند، گفت: تحقق عدالت، آرمان و آرزوی همه انبیا الهی است.

  آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه متاسفانه نگاه سطحی نسبت به اسلام سبب محرومیت ما از آموزه‌های دقیق، کامل و جامع اسلام شده است، خاطرنشان کرد: اسلام بهترین آموزه‌ها را در زندگی فردی و اجتماعی دارد.

  نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه اسلام باید همه جانبه، دقیق، بدون افراط و تفریط و با عقلانیت، معنویت و عدالت معرفی شود، ابراز کرد: اسلامی عزیز است که عزت فردی و اجتماعی را به دنبال داشته است.

  وی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به عنوان یک مصلح فکری به جوانان اروپایی، گفت: بیش از ۹۰ درصد رسانه‌های جهان در اختیار غول رسانه‌ای صهیونیست‌ها قرار دارد و اجازه نمی‌دهند اسلام و مفاهیم اسلامی به درستی به گوش دنیا رسد.

  آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه اسلام بر پایه رحمت است ولی باید در برابر زورگویان، خودکامگان و سلطه جویان ایستاد، اظهار کرد: مقاومت در برابر زورگویان سبب انتشار رحمت الهی در جامع بشری می‌شود.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه امام خمینی(ره) ما را با یک دنیای جدید از معرفت و معنویت آشنا کردند، گفت: ما باید پیرو راستین فکر و اندیشه امام راحل(ره) باشیم

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز