• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | کد خبر : 40952
  • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
    سالمندان بالای ۸۰ سال، نگران جا ماندن از واکسیناسیون کرونا
    دیبا:وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد، فاز دوم واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای ۸۰ سال شروع شده و قرار است تا پایان این هفته همه این افراد واکسن بزنند اما دریافت نکردن پیامک، تعداد زیادی از این سالمندان را نگران کرده است

    به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفتم اردیبهشت امسال از آغاز فاز دوم واکسیناسیون کرونا برای سالمندان بالای ۸۰ سال خبر داد. از آن روز تاکنون عده ای از سالمندان بالای ۸۰ سال پیامک واکسن کرونا را دریافت کردند و به آنان اعلام شده که کی و کجا برای دریافت واکسن مراجعه کنند اما نرسیدن پیامک به تعداد زیادی از این سالمندان، آنان را نگران کرده که مبادا از برنامه واکسیناسیون کرونا جا بمانند و از قلم بیفتند.

    وزارت بهداشت، اعلام کرده اطلاعات همه سالمندان را در سامانه های بهداشتی دارد و با آنان تماس می گیرند یا پیامک می فرستند اما عده زیادی از سالمندان هستند که تاکنون هیچ مراجعه ای به مراکز بهداشتی نداشته اند و مطمئن نیستند که اطلاعات آنها در وزارت بهداشت موجود باشد یا با آنان تماس گرفته شود، حتی بسیاری از آنها ممکن است تلفن موبایلی به نام خود نداشته باشند.

    همزمان با این نگرانی ها پیام ها و مطالب زیادی در فضای مجازی منتشر شد که مردم و سالمندان برای دریافت واکسن کرونا در برخی سایت ها ثبت نام کنند یا به برخی مراکز مراجعه کنند. وزارت بهداشت تکذیب کرد اما عده زیادی از مردم در این سایت ها و مراکز ثبت نام کردند یا مراجعه حضوری داشتند، در برخی از این مراکز حتی از افراد نام نویسی هم شده و البته پلیس فتا اعلام کرد که برخی از سایت های جعلی با سوءاستفاده از این موقعیت عده ای را فریب داده اند.

    علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت نیز هشتم اردیبهشت در واکنش به این نگرانی ها اعلام کرد: فعلا هیچ نیازی به مراجعه سالمندان بالای ۸۰ سال برای تزریق واکسن کرونا نیست. همکاران شبکه بهداشت تا آخر هفته آینده با آنان تماس می گیرند و فراخوان می‌شوند. اگر تا پایان این هفته با سالمندان تماس گرفته نشد، می توانند با مراجعه به سایت salamat.gov.ir کد ملی خود را وارد و ثبت نام کنند.

    با این وجود هنوز در سایت اعلام شده از سوی وزارت بهداشت بخشی برای ثبت نام سالمندان دیده نمی شود و این سایت فقط سه گزینه دارد که شامل سامانه خودارزیابی بیماری کرونا، سامانه ثبت نام اصناف و صنایع و سامانه ثبت نام مراکز ارائه دهنده مراکز خدمات دندانپزشکی است.

    اعلام پایان واکسیناسیون کرونای افراد بالای ۸۰ سال در هفته جاری و نرسیدن پیامک فراخوان یا تماس مراکز بهداشتی به گروه زیادی از سالمندان، آنان را نگران کرده اما علیرضا رئیسی معاون بهداشتی وزیر بهداشت اعلام کرده است: سالمندان نگران نباشند کسی از قلم نخواهد افتاد و هفته آینده با راه اندازی این سایت و ثبت نام از جا افتادگان همه سالمندان بالای ۸۰ سال واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد.

    آنچه بر نگرانی این گروه از سالمندان افزوده، این است که معاون بهداشت وزیر بهداشت امروز(شنبه) اعلام کرد که هفته آینده واکسیناسیون کرونا برای افراد ۷۵ تا ۸۰ سال شروع می شود، این در حالیست که هنوز عده زیادی از سالمندان بالای ۸۰ سال واکسن نزده اند.

    بر چسب ها: ,
    داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
    دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز