• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ | کد خبر : 40658
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  سابقه ۶۰ ساله فعالیت مرغداری های غیر مجاز در آذربایجان شرقی
  دیبا: مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه برخی مرغداری‌های غیرمجاز آذربایجان‌شرقی تا ۶۰ سال سابقه فعالیت دارند، گفت: مرغداری‌های غیرمجاز همانند بمب ساعتی هستند و هر لحظه مستعد ایجاد و آغاز یک فاجعه یا شیوع بیماری‌ هستند.

  به گزارش دیبا خبر، امیرحسین بهداد روز سه شنبه در گفت ‌و گوی خبری، در خصوص طرح ساماندهی مرغداری‌های غیرمجاز استان، اظهار کرد: برنامه راهبردی کاهش مخاطرات بیماری‌های طیور در واحدهای پرورش فاقد پروانه بهداشتی در قالب تولید قراردادی، یک فرصت بسیار خوبی است که توسط رئیس کمیته ملی راهبردی تولید و بهداشت دام کشور ابلاغ شده است.

  وی افزود: این طرح شامل تمام مرغداری‌های آذربایجان شرقی می‌شود که در طول سالیان گذشته تاکنون نتوانسته‌اند مجوز فعالیت و پرورش مرغ را دریافت کنند.

  بهداد ادامه داد: این مرغداری‌ها که هم‌چنان با مشکل به روند تولید خود ادامه می‌دهند، سیاست‌های تولیدی در بحث تنظیم بازار جهادکشاورزی و مباحث بهداشتی واحد و محصول تولیدی را با مخاطره مواجه کرده‌اند و متاسفانه ما تاکنون نتوانستیم آن‌ها را به گونه‌ای سامان دهیم که بتوانند فعالیت اقتصادی خود را با حفظ مسائل بهداشتی از جمله بحث بیماری آنفلوآنزا انجام دهند.

  وی با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ با عنوان سال “تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها” گفت: امسال با اجرا شدن این طرح راهبردی یک اقدام عملی بسیار خوبی توسط سازمان ابلاغ شده که بر اساس آن مشکلات تولیدی تولیدکنندگان و تنظیم بازار جهاد کشاورزی و بحث بهداشتی دامپزشکی مرغداری‌های غیرمجاز حل خواهد شد.

  مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی توضیح داد: در قالب این طرح تمامی مرغداری‌های غیرمجاز استان با یک مباشر و یا مباشران حقیقی یا حقوقی قرارداد می‌بندند که در راستای عملی شدن این طرح، مشکلات تولیدی در حوزه طیور رفع خواهد شد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز