• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 40381
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  قول مساعد رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای رفع تنش آبی تبریز در سال ۱۴۰۰
  دیبا: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی، از قول مساعد معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه برای اختصاص بودجه ۶۵۰ میلیارد ریالی به منظور رفع تنش آبی تبریز در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

  به‌ گزارش دیبا خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “یوسف غفارزاده” با اشاره به تشکیل جلسه مشترک استاندار و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: از آنجایی که با عدم تخصیص فوری اعتبارات به این پروژه‌ها، تنش آبی تبریز در سال ۱۴۰۰ تشدید می‌شد، مدیران ارشد متشکل از استاندار، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌های اجرایی ذیربط تصمیم گرفتند تا ضرورت و اهمیت این موضوع را در جلسه مشترکی با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مطرح نمایند، به همین دلیل روز گذشته در جلسه‌ای با حضور وی این موضوع طرح و بررسی شد.

  وی با بیان اینکه در این جلسه آخرین وضعیت آب شرب تبریز، کمبودها و اعتبارات مورد نیاز ارائه شد، افزود: از جمله موضوعاتی که در این جلسه توسط استاندار مطرح شد افزایش مصرف آب شرب تبریز در نتیجه توسعه شهر و شروع بیماری کووید ۱۹ و بروز تنش در تامین آب شرب در بهار و تابستان امسال بود.

  به گفته وی در این جلسه همچنین اعلام شد: برای جبران کسری ظرفیت آب شرب تبریز راهکار اصلی بلند مدت و میان مدت، اجرای طرح انتقال آب ارس به دشت شبستر و تبریز و طرح‌های کوتاه مدت بازسازی خطوط نهند، افزایش ظرفیت ایستگاه پمپاژ شماره ۵ آبرسانی به تبریز، جداسازی آب شرب از صنعت و حفر چاه‌های جدید برای رفع تنش در سال ۱۴۰۰ است.

  پس از ارائه گزارش توسط استاندار و نمایندگان مجلس نمایندگان شورای اسلامی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای رفع تنش آبی تبریز و اختصاص بودجه به آن قول مساعد داد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز