• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 40364
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی:
  فاصله تولید و فرآوری در حوزه کشاورزی باید کاهش یابد
  دیبا: رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر کاهش فاصله بین تولید و فرآوری محصولات در این حوزه گفت: این اقدام ضمن جلوگیری از هدر رفت محصولات به افزایش بهره‌وری نیز کمک می‌کند.

  به گزارش دیبا خبر ، اکبر فتحی روز سه شنبه در جلسه شورای معاونان با محوریت صدور مجوز بسته بندی حبوبات و سایر محصولات مشابه، افزود: جهت جلوگیری از سوء استفاده از مجوزهای تایید شده برای بسته بندی محصولات، باید این مجوزها با هماهنگی و برنامه ریزی صادر شود و میزان تولیدات، موقعیت جغرافیایی و سایر شرایط مدنظر قرار گیرد.

  وی با اشاره به حوزه برنامه ریزی و امور اقتصادی برای فعالیت های آتی اظهار کرد: مجوزهای فرآوری برای واحدهای تولیدی اعم از تولیدات دامی و تولیدات گیاهی باید با هماهنگی و تحلیل درست حوزه های مرتبط و حوزه صنایع تبدیلی صادر شود.

  رییس جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به پراکنش صنایع فرآوری محصولات،  گفت: تمرکز صنایع در حاشیه شهرهای بزرگ از تولید فاصله گرفته و باعث ایجاد گله مندی و کاهش بازدهی شده است.

  فتحی به برنامه ریزی برای کنترل و مدیریت صنایع فرآوری محصولات غالب آذربایجان شرقی در پیک تولید محصولاتی مثل سیب، انگور، گوجه فرنگی اشاره کرد و گفت: باید پراکنش صنایع فرآوری استان در محصولات اشاره شده بررسی شود و رویکردهایی برای فرآوری محصولات در سایر واحدهای فرآوری و کارخانجات در استان تعیین شود که با کمک تعاونی روستایی استان امکان پذیر است.

  وی همچنین به موضوع قرنطینه نباتی اشاره کرد و گفت: اخیراً موضوع ورود بخش خصوصی به قرنطینه نباتی مطرح شده که با توجه به حاکمیتی بودن وظایف، گزارشی توسط معاونت بهبود تولیدات گیاهی از روند صدور مجوز قرنطینه نباتی و موضوعات دیگر مرتبط باید ارائه و تصمیم گیری نهائی برای آن به عمل آید.

  فتحی با بیان اینکه معاونت ها و مدیریت های ذیربط سازمان نباید نسبت به مشکلات تولید کنندگان و فعالان بخش کشاورزی بی تفاوت باشند، ادامه داد: موظف هستیم تا پایان در کنار تولیدکننده باشیم و برای حل مشکلات اجتماعی نیز راه کار اتخاذ کنیم.

  وی به استفاده از ظرفیت تشکل های جهاد کشاورزی تاکید کرد و گفت: استفاده از سامانه ها در تامین نهاده های دامی و گیاهی وظایف تشکل ها و اتحادیه ها را تا حدودی کاهش داده و باید از ظرفیت این تشکل ها براساس وضعیت فعلی جامعه و با استفاده از روش های نوین بهره برد.

  رییس جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی همچنین به موفقیت سازمان در تنظیم بازار قیمت مرغ اشاره کرد و گفت: ورود به موقع، مدیریت و کنترل قیمت مرغ در استان نشان داد که باوجود برخی مخالفت ها، تولیدکننده با ضرر مواجه نشده و مصرف کننده نیز مرغ را با قیمت مصوب تهیه کرد.

  فتحی بر کنترل قیمت تخم مرغ در استان نیز تاکید کرد و گفت: قیمت تخم مرغ در درب مرغداری ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان و در فروشگاه ها ۱۷ هزار ۵۰۰ تومان تعیین شده است و مدیران شهرستان مسوول حسن اجرای دستورالعمل های ابلاغی هستند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز