• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 40356
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  آخرین وضعیت کووید ۱۹ در استان آذربایجان شرقی
  دیبا: وضعیت کرونا در آذربایجان شرقی این روزها از شهرهای نارنجی هم عدول کرد و به سمت زرد و آبی و سفید رفته که نشان از مراعات مردمی و مدیریت و کنترل کرونا است اما همچنان نیازمند استمرار جدی رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی هستیم.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از تسنیم، وضعیت کرونا در آذربایجان شرقی این روزها از شهرهای نارنجی هم عدول کرد و به سمت زرد و آبی و سفید رفته که نشان از مراعات مردمی و مدیریت و کنترل کرونا است اما همچنان نیازمند استمرار جدی رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی هستیم.

  نگرانی فعلی غیر از تشکیل اجتماعات در برخی مناطق، عادی‌انگاری وضعیت است، کرونا هنوز حل نشده و در یک حالت شکننده قرار داریم که در صورت کمترین بی‌احتیاطی و عادی‌انگاری، احتمال بازگشت به دوران اوج بیماری وجود دارد.

  اما یکی از دلایل کاهش ابتلا، طرح محله‌محور شهید حاج قاسم سلیمانی برای مقابله با شیوع کرونا است که بسیج با تمام ظرفیت پای کار آمده و ظرفیت های دولتی هم در این زمینه به کار گرفته شده است و اکنون آذربایجان شرقی را در وضعیت زرد کرونا پایدار کرده که از مجموع ۲۱ شهرستان استان، ۱۲ شهرستان در وضعیت آبی و ۹ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند و با اجرای محدودیت‌ها، تعداد بستری‌های کرونا در آذربایجان شرقی از حدود یک هزار و ۷۰۰ نفر به ۴۶۰ نفر کاهش یافته است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز