• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 40291
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  استاندار آذربایجان شرقی:
  هیچ اجباری به حضور دانش‌آموزان در مدارس دولتی و خصوصی وجود ندارد
  دیبا: استاندار آذربایجان شرقی گفت: هیچ اجبار و الزامی به حضور دانش‌آموزان در مدارس دولتی و خصوصی وجود ندارد.

  به گزارش دیبا خبر، محمدرضا پورمحمدی روز شنبه در ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا، با اشاره به وضعیت قابل قبول رعایت شیوه‌نامه‌ها از سوی مردم، اصناف و کسبه و نیز کارکنان ادارات، گفت: انتظار از کسانی که مراسم و آئین‌های مذهبی را برگزار می‌کنند بیشتر است.

  وی با اشاره به روند مدیریت بیماری کرونا در کشور و استان، گفت: کاهش چشمگیر آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا، خوشحال‌کننده است و نشان می‌دهد که روند بیماری به سمت مدیریت و بهبود پیش می‌رود.

  وی افزود: مطمئناً با ادامه این روند و با در نظر گرفتن نگرانی‌ها، می‌توانیم بیماری را کنترل کنیم.

  پورمحمدی با تأکید بر استمرار جدی رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی، گفت: در مقطع فعلی آن‌چه بیش از تشکیل اجتماعات موجب نگرانی است، عادی‌انگاری وضعیت است.

  وی اضافه کرد: باید بدانیم که مسأله کرونا هنوز حل نشده است و با وجود روند امیدوارکننده مدیریت بیماری کرونا در کشور و استان، در یک حالت شکننده قرار داریم که در صورت کمترین بی‌احتیاطی و عادی‌انگاری، احتمال بازگشت به دوران اوج بیماری وجود دارد.

  استاندار آذربایجان شرقی در ادامه به مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: براساس این مصوبه، هیچ اجبار و الزامی به حضور دانش‌آموزان در مدارس دولتی و خصوصی وجود ندارد و تنها در پایه‌های اول و دوم ابتدایی، مدیران مدارس با هماهنگی اولیا، می‌توانند امکان حضور دانش‌آموزانی که علاقه‌مند به آموزش حضوری در مدرسه هستند را فراهم کنند.

  استاندار آذربایجان شرقی همچنین از مجریان و دست‌اندرکاران طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی برای مقابله با شیوع کرونا قدردانی کرد و گفت: در هفته‌های اخیر، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها به صورت جدی پای کار آمده‌اند و نارسایی‌های احتمالی نیز با همکاری دستگاه‌های مسئول باید رفع شود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز