• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 40217
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  با حضور مدیران ارشد دو مجموعه؛
  تفاهم نامه همکاری بین آموزش و پرورش و اداره کل امور زندانهای استان منعقد شد
  دیبا: صبح امروز و طی نشستی با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و اداره کل امور زندانهای استان آذربایجان شرقی، تفاهم نامه همکاری بین این دو مجموعه منعقد شد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در این نشست گفت: در سال های اخیر شاهد رشد چشمگیر درصد باسوادی استان هستیم و در حال حاضر ۹۵٫۶ درصد جمعیت ۱۰ الی ۴۹ ساله استان با سواد می باشند.

  پاشایی موفقیت سوادآموزی استان را حاصل همکاری و حمایت های شرکای سوادآموزی دانست و گفت : آموزش و پرورش با امضا تفاهم نامه های جدید و همکاری تنگاتنگ با دیگر ارگان ها ، به دنبال بهره برداری بیشتر از ظرفیت شرکا می باشد تا شاهد رشد بیشتر درصد باسوادی استان باشیم.

  مدیرکل امور زندان های استان در ابتدای جلسه گفت: بیشتر مجرمین زندانی از سطح سواد کمی برخوردار هستند و نیازمند توسعه سواد و آموزش مهارت های اساسی زندگی هستند لذا با تمام قوت نسبت به آموزش و سوادآموزی زندانیان اقدام می کنیم.

  حسن محمد یاری ادامه داد: برعکس بقیه زندان های ما که به شکل سالن هستند این مجموعه دارای اتاق‌های شبیه کلاس درس است که انشالله بعد از بازسازی به عنوان مدرسه استفاده خواهد شد.

  معاون سوادآموزی استان نیز گفت : توسعه و تجهیز مراکز یادگیری محلی، جزو اولویت های معاونت سوادآموزی می باشد و در این مسیر مشارکت دیگر ارگان ها بسیار موثر خواهد بود.

  صادقی نقش آموزش مهارت در زندان ها را در حل و فصل مسائل فرهنگی بسیار موثر دانسته و از توسعه مرکز یادگیری محلی زندان تبریز نیز استقبال کرد.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز