• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 40149
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی خبر داد؛
  پرداخت تسهیلات ۸۰۰ میلیارد تومانی به پروژه‌های جهش تولید
  دیبا: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از پرداخت بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و پیگیری تخصیص یارانه سود تسهیلات ۷۲ میلیارد تومانی برای ۴۱پروژه جهش تولید در استان خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، داود بهبودی ظهر امروز در جلسه بررسی آخرین اقدامات تفاهم‌نامه جهش تولید در استان با بیان اینکه همواره در توزیع فضایی امکانات مشکل داشته‌ایم، بر اولویت تکمیل زنجیره ارزش در حوزه صنعت و کشاورزی استان تاکید کرد.

  وی افزود: ممکن است کل کشور در صنایعی مثل مرغداری یا سردخانه به حالت اشباع برسد ولی در منطقه‌ای خاص این موارد دچار کمبود بوده و نیاز مبرم مردم آن منطقه باشد؛ در اینگونه موارد بانک‌ها برای ارائه تسهیلات و دستگاه‌های مجوز دهنده باید به شکل موردی بررسی‌های لازم را انجام داده و اقدامات مقتضی را انجام دهند.

  بهبودی در ادامه از پیگیری ابلاغ اعتبار و تخصیص ۷۲ میلیارد تومان کمک‌های فنی اعتباری به منظور تأمین یارانه سود تسهیلات برای ۴۱ پروژه جهش تولید در استان خبر داد و تصریح کرد: این رقم معادل ۳ واحد درصد سود تسهیلات اعطایی است که از طریق دولت در اختیار واگذارنده اعتبار جهت عقد قرارداد عاملیت وجوه اداره شده فی ما بین دستگاه اجرایی و بانک عامل قرار می‌گیرد.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی توضیح داد: مبلغ ۱۱ میلیارد تومان نیز از محل اعتبارات ردیف ۲۹ جدول پرداختی‌ها تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ و چهار میلیارد تومان از طریق اعتبارات بودجه استانی آذربایجان شرقی در قانون بودجه ۱۳۹۹، تأمین خواهد شد.

  وی با بیان اینکه همچنین ۲۵۴ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش از محل منابع داخلی مؤسسه عامل، ۶۱۵ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه ثابت از منابع داخلی مؤسسه عامل طرح‌ها قرار است پرداخت شود، افزود: سقف بازپرداخت تسهیلات ۶۰ ماهه و سرمایه در گردش یک ساله است.

  بهبودی سرمایه گذاری ریالی و ارزی بخش خصوصی را نیز در این ارتباط به ترتیب ۱۰ هزار و ۵۹ میلیارد تومان و ۱۹ میلیون و ۱۴۲ هزار دلار اعلام کرد.

  وی از بانک‌ها و دستگاه‌ها درخواست کرد آخرین اقدامات انجام گرفته در خصوص پروژه‌های جهش تولید را در اسرع وقت ارسال نمایند و پیگیر عقد قرارداد با واحدهای معرفی شده تفاهم نامه جهش تولید باشند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز