• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 40036
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد
  مرگ ۱۶ نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در آذربایجان شرقی
  دیبا: رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز از انجام این ۳۴۲ مورد ماموریت مربوط به مسمومیت با گاز مونوکسید کربن و مرگ ۱۶ نفر بر اثر مسمومیت با این گاز در طول ۹ ماه سال جاری، خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر، فرزاد رحمانی با بیان این مطلب، اظهار کرد: ۷۸ هزار و ۷۰۲ هزار ماموریت تصادفی و غیرتصادفی از ابتدای سال جاری تا کنون توسط کارشناسان اورژانس ۱۱۵ مرکز، انجام شده که  از این تعداد ۵۱ هزار و ۹۲۹ ماموریت در تبریز و ۲۶ هزار و ۷۷۳ ماموریت در سایر شهرستانها بوده است.

  وی ادامه داد:  از مجموع کل ماموریت‌ها ۶۴ هزار و ۹۶۶ مورد ماموریت غیرتصادفی و ۱۳ هزار و ۷۳۶ مورد نیز ماموریت تصادفی بوده و از مجموع ماموریتهای غیرتصادفی نیز ۴۵ هزار و ۲۹۶ مورد در تبریز و ۱۹ هزار و ۶۷۰ ماموریت در سایر شهرستانها انجام شده است.

  وی اظهار کرد: از مجموع ماموریتهای غیرتصادفی ۲۹ هزار و ۷۱ نفر به مراکز درمانی منتقل شده و ۲۰ هزار و ۴۵۶ نفر نیز در محل درمان شده‌اند؛ ۱۲ هزار و ۹۶۹ نفر از مصدومان تصادفی به مراکز درمانی منتقل شده و یک هزار و ۸۶۹ نفر نیز در محل درمان شده‌اند .

  رحمانی گفت: کارشناسان این مرکز مرگ ۲۲۷ نفر در ماموریتهای تصادفی و ۲و ۹۷۳ نفر در ماموریتهای غیر تصادفی را در محل تایید کرده‌اند.

  روابط عمومی اورژانس آذربایجان شرقی، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خاتمه خاطرنشان کرد: در این مدت سه هزار و ۳۹۵ مورد ماموریت قلبی، ۶۳۲ مورد سکته مغزی، سه هزار و ۲۷ مورد مشکل تنفسی، یک هزار و ۹۳۸ مورد سقوط از بلندی، ۲۳۹ مورد سوختگی، انجام شده است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز