• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 39984
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  جابجایی بار در آذربایجان‌شرقی ۱۵ درصد افزایش یافت
  دیبا: معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در ۹ ماه امسال میزان جابجایی بار توسط ناوگان حمل و نقل بار استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافت.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایرنا، کاظم تیمورزاده، روز سه شنبه در گفت و گویی با بیان اینکه در این مدت ناوگان حمل و نقل بار استان ۱۷ میلیون تن بار را به نقاط مختلف کشور حمل کرده است، افزود: تعداد بارنامه صادره در این مدت یک میلیون و ۱۷۷ هزار برگ است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد افزایش نشان می دهد.

  وی اظهار داشت: در این مدت ناوگان حمل و نقل مسافر استان که تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا با محدویت ها و ممنوعیت های سفر مواجه بوده با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ۲ میلیون و ۱۱۵ هزار مسافر را در قالب بیش از ۳۱۷ هزارسفر جابجا کرده است.

  معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه میزان جابجایی مسافر در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۸ درصد کاهش داشته است، گفت: هم اکنون ۲۴ هزار و ۷۱۴ دستگاه باری سنگین دارای کارت هوشمند، ۳۲ هزار و ۶۶۳ راننده دارای کارت هوشمند ناوگان حمل و نقل بار و ۶۹۳ دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل مسافری در امر جابجایی بار و مسافر در استان فعال هستند.

  تیمورزاده، ادامه داد: در این استان ۲۸۳ شرکت و موسسه حمل و نقل کالا، ۱۲۰ شرکت و موسسه حمل و نقل مسافری، ۶۳ شرکت حمل و نقل بین المللی فعال کالا و ۶ شرکت حمل و نقل مسافری برون مرزی فعالیت می کنند.

  آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز