• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 39909
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:
  برخورد با تخلفات بهداشتی مراکز مختلف، از مطالبات جدی مردم است
  دیبا: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی گفت: یکی از مشکلات عمده‌ای که بارها در کمیته‌های مختلف و ستاد مقابله با کرونا مطرح شده موضوع قلیان سراها بوده و برخورد جدی با این مکان‌ها و مراکزی که برخلاف شیوه‌نامه‌ها فعالیت می‌کنند از مطالبه‌های جدی مردم است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، بدر شکوهی در جلسه کمیته استانی نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی، افزود: مجموعه اقدامات تمامی دستگاه های استان در نحوه مقابله با این بیماری و پیشبرد ماموریت های محوله در این خصوص موثر و قابل تقدیر است.

  وی ادامه داد: تامین و تضمین سلامت مردم و تحقق مصوبات مربوط به ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا، منوط به میزان نقش آفرینی اکیپ نظارت بر نحوه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است.

  شکوهی گفت: اگر کوتاهی از سوی اکیپ نظارتی صورت گیرد تضمین و تامین سلامت در حوزه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی زیر سوال می رود.

  وی اظهار داشت: ماموریت اصلی گروه‌های نظارت، بازرسی منظم و دقیق از مراکز محل ماموریت بوده و گزارش‌ها نیز باید بموقع به مراجع ذیصلاح ارایه شود.

  مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی افزود: مراکز پرازدحام همچون ترمینال ها باید به طور مرتب ضدغفونی شوند، وضعیت فرودگاه ها نیز نسبت به گذشته بهبود یافته ولی باید با جدیت به مراکز پرازدحام ورود کنیم در غیر اینصورت در آینده با چالش بزرگی مواجه خواهیم شد.

  وی اضافه کرد: در خصوص نانوایی ها اقدامات موثری انجام گرفته و شیوه‌نامه‌ها به خوبی رعایت می شود ولی گاه خدمات گیرنده ها در نانوایی ها فاصله اجتماعی را رعایت نمی کنند و یا از ماسک استفاده نمی کنند.

  شکوهی با تاکید بر موضوع فرهنگ سازی گفت: رسانه ها از همان روزهای نخست شیوع کرونا پای کار بودند و اقدامات مهمی در خصوص اطلاع رسانی و آگاهسازی مردم انجام داده اند و باید از ظرفیت رسانه ها برای فرهنگ سازی جهت رعایت ‌شیوه‌نامه‌های بهداشتی بیش از پیش بهره مند شد.

  وی با اشاره به ازدحام جمعیت در دفاتر پیشخوان و بانک ها گفت: با توجه به اینکه با کمبود پرسنل در دفاتر پیشخوان و بانک ها مواجه هستیم به نظر می رسد دور کاری در این دو ارگان اگر حذف شود ازدحام جمعیت نیز کاهش می یابد که باید در ستاد استانی مقابله با کرونا این موضوع مطرح و تصمیم گیری شود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز