• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 39849
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی:
  برخورد جدی با قلیان سراها مطالبه جدی مردم ست
  دیبا: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: یکی از مشکلات عمده‌ای که بارها در کمیته‌های مختلف و ستاد مقابله با کرونا مطرح شده موضوع قلیان سراه بوده و برخورد جدی با این مکان‌ها و مراکزی که برخلاف پروتکل‌ها فعالیت می‌کنند از مطالبه‌های جدی مردم است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایرنا، علی بدرشکوهی روز پنجشنبه در جلسه ستاد اجرای پروتکل های بهداشت فردی، افزود: مجموعه اقدامات تمامی دستگاه های استان در نحوه مقابله با این بیماری و پیشبرد ماموریت های محوله در این خصوص موثر و قابل تقدیر است.

  وی ادامه داد: تامین و تضمین سلامت مردم و تحقق مصوبات مربوط به ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا، منوط به میزان نقش آفرینی اکیپ نظارت بر نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی است.

  بدرشکوهی گفت: اگر کوتاهی از سوی اکیپ نظارتی صورت گیرد تضمین و تامین سلامت در حوزه رعایت پروتکل های بهداشتی زیر سوال می رود.

  وی اظهار کرد: ماموریت اصلی اکیپ نظارت، بازرسی منظم و دقیق از مراکز محل ماموریت بوده و گزارشات نیز باید بموقع به مراجع ذیصلاح ارایه شود.

  مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی افزود: مراکز پرازدحام همچون ترمینال ها باید به طور مرتب ضدغفونی شوند، وضعیت فرودگاه ها نیز نسبت به گذشته بهبود یافته ولی باید با جدیت به مراکز پرازدحام ورود کنیم در غیر اینصورت در آینده با چالش بزرگی مواجه خواهیم شد.

  وی اضافه کرد: در خصوص نانوایی ها اقدامات موثری انجام گرفته و پروتکل ها به خوبی رعایت می شود ولی گاه خدمات گیرنده ها در نانوایی ها فاصله اجتماعی را رعایت نمی کنند و یا از ماسک استفاده نمی کنند.

  بدرشکوهی با تاکید بر موضوع فرهنگ سازی گفت: رسانه ها از همان روزهای نخست شیوع کرونا پای کار بودند و اقدامات مهمی در خصوص اطلاع رسانی و آگاهسازی مردم انجام داده اند و باید از پتانسیل رسانه ها برای فرهنگ سازی جهت رعایت پروتکل های بهداشتی بیش از پیش بهره مند شد.

  وی با اشاره به ازدحام جمعیت در دفاتر پیشخوان و بانک ها گفت: با توجه به اینکه با کمبود پرسنل در دفاتر پیشخوان و بانک ها مواجه هستیم به نظر می رسد دور کاری در این دو ارگان اگر حذف شود ازدحام جمعیت نیز کاهش می یابد که باید در ستاد استانی مقابله با کرونا این موضوع مطرح و تصمیم گیری شود.

  مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی گفت: در هفته جاری از چند جایگاه بنزین بازدید کردم هر چند اقلام بهداشتی مورد لزوم برای ضدعفونی همچون دستکش و ضدعفونی موجود بود ولی اپراتورها همچنان از زدن بنزین خودداری می کنند.

  وی ادامه داد: باید شرکت پخش فراورده های نفتی به این موضوع ورود کرده و کمبود نیرو در جایگاه های بنزین را حل کنند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز