• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 39829
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی؛
  بیش از ۱۰۸ هزار خودرو از پایانه‌های مرزی جلفا و نوردوز تردد کردند
  دیبا: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در ۹ ماه گذشته سالجاری ۱۰۸ هزار و ۹۸ دستگاه وسیله نقلیه سنگین باری از پایانه‌های جلفا و نوردوز تردد کردند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایرنا، اروجعلی علیزاده روز چهارشنبه در گفت و گویی با بیان اینکه از این تعداد ۶۵ هزار و ۸۳۰ کامیون از مرز نوردوز و ۴۲ هزار و ۲۶۸ دستگاه کامیون نیز از مرز جلفا تردد کرده اند، افزود: ۳۳ هزار کامیون عبوری از مرز نوردوز و ۱۳ هزار و ۵۰۰ کامیون عبوری از جلفا ایرانی بوده و بقیه خارجی هستند.
  وی با اشاره به اینکه میزان تردد کامیون ایرانی از مرز جلفا ۱۴درصد و از مرز نوردوز ۵۹ درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: در همین مدت میزان واردات و صادرات از مرز نوردوز ۶۸۶ هزار و ۹۱۶ تن و میزان کالای ترانزیت ورودی و خروجی از این مرز ۵۱ هزار تن بوده است.
  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در همین مدت میزان واردات و صادرات کالا از مرز جلفا ۲۸۹ هزار و ۹۱۳تن و میزان کالای ترانزیت ورودی و خروجی از این مرز ۲۵۵ هزار و ۹۰۰ تن بوده است.
  علیزاده ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت و محدودیت تردد مسافر در این مرزها، میزان تردد مسافر ۳۸ هزار و ۴۰۸ نفر بوده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۹۵ درصدکاهش داشته است.
  پایانه مرزی نوردوز در شهرستان جلفا ارتباط کشورمان با جمهوری ارمنستان را از طریق پل احداث شده بر روی رودخانه ارس برقرار می کند و با جمهوری خودمختار نخجوان (آذربایجان) هم از طریق پایانه مرزی جلفا ارتباط زمینی امکان پذیر است.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز